banner6

Biri cezaevine gitti, diğeri 8 bin TL'ye serbest

banner37

İngiltere'ye gitmek için sahte kimlik ve pasaport düzenleyen Veli Erzurumlu ve yardımcısı Murat Seyitoğlu teminata bağlandı

Biri cezaevine gitti, diğeri 8 bin TL'ye serbest
banner151

Sedef BOŞNAK

İngiltere'ye gitmek için sahte kimlik ve pasaport düzenleyen Veli Erzurumlu ve yardımcısı Murat Seyitoğlu aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Meseleyle ilgili tutuklanan Murat Seyitoğlu ve Veli Erzurumlu, dün, Dörtyol polisi tarafından yargıç huzuruna çıkarılarak, ülkedeki statülerine göre, davaları sonuçlanıncaya değin teminata bağlandı.

Yargıç, zanlı Veli Erzurumlu'yu işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere 2 ayı geçmeyen bir süre cezaevine gönderirken, ülkede yaşayan Murat Seyitoğlu'nu ise 8 bin TL nakdi teminata bağladı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görevli Bilal Yazıcıoğlu’nu yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Bilal Yazıcıoğlu, 22 Eylül 2017'de, saat 10.30’da, alınan bir bilgi ışığında,  Murat Seyitoğlu’nun kullandığı, Veli Erzurumlu’nun da yolcu olduğu HR 302 plakalı araçta arama yaptığını söyledi.

Bilal Yazıcıoğlu, TC vatandaşı olan Veli Erzurumlu’nun gömleğinin cebinde, üzerinde kendi resminin bulunup, bir başkasına ait bilgilerin bulunduğu kimlik kartı ve sahte olduğuna inanılan Güney Kıbrıs pasaportunun tespit edildiğini anlattı.

Yazıcıoğlu, Veli Erzurumlu’nun polise gönüllü ifade vererek, sahte kimlik ve pasaportu Murat Seyitoğlu’ndan, İngiltere’ye gitmek için aldığını itiraf ettiğini beyan ederek, mahkemeden her iki zanlı aleyhine uygun teminat  talep etti.

Yargıç Gökan Asafoğulları, konu suçların ciddiyetine dikkat çekerek, zanlıları ülkedeki statülerine göre teminata bağladı.

Gökan Asafoğulları, ülkede turist olarak bulunan Veli Erzurumlu'yu 2 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderirken, KKTC vatandaşı olan Murat Seyitoğlu'nu da 8 bin TL nakdi teminata bağladı.

Yargıç, ülke dışına çıkmaktan men ettiği Seyitoğlu'nu lehine ayrıca KKTC vatandaşı iki kefilin de 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi ve zanlının, haftada üç kez en yakın polis karakoluna giderek isbatı vücut etmesini de istedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 08:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110