Biri cezaevine gönderildi, üçü teminatla serbest kaldı

banner37

Narkotik polisinin Gönyeli’de iki ayrı eve düzenlediği operasyonda, satışa hazır paketler halinde ele geçirdiği 15 gram uyuşturucuyla ilgili tutukladığı 4 zanlı teminat duruşmasına çıkarıldı

Biri cezaevine gönderildi, üçü teminatla serbest kaldı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün Gönyeli’de iki ayrı eve düzenlediği operasyonda ele geçirdiği satışa hazır paketler halinde 15 gram ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle ilgili tutukladığı Oluwasegun Samuel Amuleya yargılanıncaya kadar cezaevine gönderdiği, uyuşturucu alışverişi yaptığı suçlamasıyla tutukladığı Moses Onwubıko, Innocent Onyemauche Nwokenkwo ve Ifeanyı Vıncent Onyema ise yargılanıncaya kadar teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Zanlı 1 Oluwasegun Samuel Amuleya ve zanlı 3 Moses Onwubıko uyuşturucu sattığı, zanlı 2 Innocent Onyemauche Nwokenkwo, zanlı 4 Ifeanyı Vincent Onyema ise uyuşturucu satın aldığı suçlamasıyla yargılanmak üzere dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, 06.10.2020 tarihinde Gönyeli’de zanlı 1 Oluwasegun Samuel Amuleya ve zanlı 2 Innocent Onyemauche Nwokenkwo’nin ikamet ettiği apartman dairesinde mahkeme emriyle yapılan aramada zanlı 1’in yatak odasında 15 gram 687 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

   Polis memuru Cemal Ramiz, zanlı 2’nin pantolonunun cebinde 122 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını kaydetti.

   Ramiz, zanlı 1’in konu maddeleri zanlı 3’ten 300 Euro karşılığında 17 gram olarak aldığının tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Ramiz, zanlı 1’in yasal statüsünün olmadığını, zanlılar 2, 3 ve 4’ün ise yasal statülerinin olduğunu belirtip, yargılanıncaya kadar mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlı Oluwasegun Samuel Amuleya’nın 45 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

   Yargıç Sağer, diğer üç zanlının ise yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, zanlı 2’nin 5 bin TL, zanlı 3’ün 10 bin, zanlı 4’ün 7 bin 500 TL nakdi teminat yatırması, yine zanlı 2 v 3 için KKTC vatandaşı birer kefilin 75’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, zanlı 2’nin haftada 1 gün, 3 ve 4’ün haftada ikişer gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75