Biri daha var!

banner37

Narkotik polisinin Çanakkale Bölgesi’ndeki iki katlı bir evde düzenlediği operasyonda Lübnanlı Rami Khazaal, İranlı Saman Maleki ve Hindistanlı Hamid Ahmad Khan aleyhine başlatılan soruşturma sürüyor. Gazimağusa’daki evin hemen hemen her yerinden uyuşturucu toplayan polis, biri kadın üç yabancı zanlı aleyhine 7’şer gün tutukluluk emri temin etti. Meseleye bağlantısı olan bir kişiyi daha arayan polis, laboratuvardan gönderdiği emarelerle ilgili sonuçları bekliyor. Sonuçlara göre tahkikatın seyri değişebilir.

Biri daha var!
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisinin Çanakkale Bölgesi’ndeki iki katlı bir evde düzenlediği operasyonda Lübnanlı Rami Khazaal, İranlı Saman Maleki ve Hindistanlı Hamid Ahmad Khan aleyhien başlatılan soruşturma sürüyor.

Meseleye bağlantısı olduğuna inandığı kişinin peşine düşen polis, hemen hemen her odasında uyuşturucu bulunan evdeki zanlılar, dün, ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerine 7’şer gün daha tutukluluk emri temin edildi.

Mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla huzurunda görüşülen duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ayşe Kaymak, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için, PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Özgür Biçenleroğlu’nu tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Özgür Biçenleroğlu, 22 Eylül 2016’da, konu evde düzenlenen operasyon ile ilgili bilgi verdi ve mahkemeye 3 günlük tutukluluk süresince yaptıklarını anlattı.

Özgür Biçenleroğlu, konu evin muhtelif yerlerinde satışa hazır 235 gram hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan 3 sarma sigara, üzerlerinde uyuşturucu madde kalıntısı olan 6 öğütücü, 4 hassas terazi ve 18 adet şeffaf poşet ele geçirildiğini anımsattı.

Biçenleroğlu, evde ayrıca, uyuşturucu ambalajında kullanılan bin adet kilitli şeffaf boş poşet ile konu maddenin satışından elde edildiğine inanılan bin 725 TL, 5 bin 900 ABD Doları,100 Euro ve 40 bin İran Riyalı nakit parayı da bulunarak emare aldığını kaydetti.

Meseleye bağlantısı olduğuna inandığı bir şahsı daha aradığına dikkat çeken tanık polis, bir önceki celse mahkemeden zanlılar aleyhine temin ettiği 3 günlük tutukluluk süresince, 6 kişiden ifade alıp konu madde ve poşetleri incelenmesi için gerekli laboratuvarlara gönderdiğini ancak henüz sonuç alamadığını söyledi.

banner134
Özgür Biçenleroğlu, laboratuvarlardan gelecek sonuca göre tahkikatının seyrinin değişebileceğini belirttikten sonra, mahkemeden zanlılar aleyhine 8’er gün daha ek tutukluluk talep etti.

Savcı Ayşe Kaymak, tutukluluk süresini 7 günle sınırlandırdı.

“Kontrole götürülsün”

Zanlıları savunan Avukat Ramadan Sanıvar, tutukluluk talebine itiraz etmedi ancak mahkemeye müvekkili Lübnanlı Rami Khazaal’ın sara hastası olup hücrede fenalaştığı yönünde bilgi verdi ve Khazaal’ın doktor kontrolünden geçirilmesi için talepte bulundu.

Ramadan Sanıvar, ayrıca, zanlı Saman Maleki ve Hamid Ahmad Khan’ın konu evde misafir olduklarını ve bahse konu maddelerden haberdar olmadıklarını ileri sürdü.

Bunun üzerine tanık polis, “Bağlantılı olduklarını düşünüyoruz. Konu evde Saman Maleki’nin eşyalarını ve Maleki’ye ait uyuşturucu bulduk. Khan’ın kendine ait evde de uyuşturucu madde bularak emare aldık” dedi.

“Talep, adil”

Huzurundaki şahadeti ve zanlılar avukatının beyanlarını değerlendiren yargıç, talep edilen sürenin uygun ve adil olduğu kanaatine vardı ve zanlıları 7’şer gün daha poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Yargıç, Khazaal’ın gerekli kontrollerinin yapılması için de ayrıca direktif verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 08:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75