banner6

Biri kişi daha var!

banner37

Gazimağusa’da meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili Tarık Girgin ile Necdet Sözer’i tutuklayan polis, Uğur Ersan Topçu, Gökhan Baş ve Murat Çokur’u da Girne’de yakaladı

Biri kişi daha var!
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki “ev açma” ve “sirkat” suçlarıyla ilgili tutuklu sayısı 5’e yükseldi.

Tarık Girgin ve ile Necdet Sözer’i tutuklayan polis, Uğur Ersan Topçu, Gökhan Baş ve Murat Çokur’u Çatalköy’de tespit etti.

Meseleyle bağlantısı olduğuna inandığı ve kimliğini tespit ettiği bir şahsı daha arayan polis, Uğur Ersan Topçu, Gökhan Baş ve Murat Çokur’u, dün, mahkemeye çıkararak haklarında tahkikat amaçlı 3’er gün tutukluluk emri temin etti.

Mahkemede agresif tavırlar sergileyen Uğur Ersan Topçu, polis müdürlüğüne götürüleceği sırada, basına sözlü saldırıda bulundu.

Polisler tarafından zor zapt edilen Uğur Ersan Topçu, bir süre önce de uyuşturucu madde suçundan mahkemeye çıkarılmıştı.

Üç gün tutuklu kalacaklar

İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak’ın sorularını yanıtlayan, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Gökhan Yıldırım, meseleyle ilgili gelişmeleri mahkemeye aktardı.

Tanık polis Gökhan Yıldırım, 30 Ekim 2016 ile 5 Kasım 2016 tarihleri arasında meydana gelen “ev açma” ve “sirkat” meselesiyle ilgili, müştekiye ait evden, hava tabancası, dürbünlü hava tüfeği, 2 bin 500 Sterlin nakit para, zippo çakmak, GL 273 plakalı aracın kontak anahtarları, viski ve votka sirkat edildiğini anımsattı.

Yaptığı araştırma ve soruşturmada, meseleye bağlantısı olduğuna inandığı üç kişiyi Çatalköy’de saklandıkları evde tespit edip tutukladığını kaydetti ve zanlı Tarık Girgin’in aracında bulup emare aldığı eşyaların zanlı Uğur Ersan Topçu’ya ait olduğunu tespit ettiğini kaydetti.

Zanlı Uğur Ersan Topçu’nun, zanlı Gökhan Baş ve Murat Çokur’un evinde saklandığını kaydeden tanık polis, zanlıları dün saat 00.30’da derdest emri gereği tutukladığını ifade ederek meseleye bağlantısı olduğuna inandığı ve ismini tespit ettiği bir şahsı daha aradığını söyledi.

Gökhan Yıldırım, zanlı Uğur Ersan Topçu’nun 2 Kasım 2016’dan beridir yüklü miktarda sterlin olarak harcamalar yaptığına dikkat çekerek, “Zanlılar Önder Alışveriş Merkezi’nden 510 sterlinlik harcama yaptılar. Bunu kamera kayıtlarından ve aldığımız ifadelerden teyit ettik” dedi.

Gökhan Baş ve Murat Çokur’dan birer gönüllü ifade temin ettiğini belirten Yıldırım, bu şahısların hırsızlık olayıyla ilgili özetle anlattıklarından söz etti ve meseleyle ilgili aranan birçok emarenin, aranan bir şahsın, alınacak ifadelerin bulunduğuna dikkat çekti.

Yıldırım, tüm söyledikleri ışığında, mahkemeden tahkikatını salimen yürütebilmek için zanlılar aleyhine 3’er gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren yargıç, tahkikatın selameti için zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2016, 09:28
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104