Biri kredi kartı çalmakla, diğeri yalan beyan vermekle suçlanıyor

banner37

Bir eğlence mekanında meydana gelen kredi kartı hırsızlığı olayıyla ilgili 2 kişi tutuklandı

Biri kredi kartı çalmakla, diğeri  yalan beyan vermekle suçlanıyor
banner90
banner99

Girne’de bir eğlence mekanında bir kişinin kredi kartını çalmakla suçlanan M.M. ile arkadaşını korumak için yalan beyanda bulunan Z.S. dün mahkemeye çıkarıldı.

Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlı M.M.’nin 29 Kasım 2020 tarihinde Girne’de faaliyet gösteren bir eğlence mekanında birlikte eğlenmeye gittiği A.F isimli erkek şahsın kredi kartını çaldığı gerekçesiyle tutuklandığını söyledi.

Yanaroğlu, zanlı Z.S.’nin ise arkadaşı olan zanlı M.M.’yi korumak için yalan beyan verdiğinin tespit edildiğini, bu nedenle tutuklandığını kaydetti.
Polis, eğlence mekanında kamera görüntüsü olduğunu ancak uzak çekim gerçekleştiği için olayın tam net görülemediğini belirtti.

banner134
Polis, 3 tanık ifadesi aldıklarını, zanlı M.M.’nin kredi kartını aldığına dair tespit yaptıklarını açıkladı.

Polis, zanlıların evinde de arama yapıldığını ancak kartın henüz bulunmadığını kaydetti. Polis, zanlının ifadesinde kartı kesinlikle almadığını söylediğini hatta şikayetçi olan A.F. hakkında bazı iddialarda bulunarak, kendisinin de şikayetçi olduğunu belirtti.

Polis, soruşturmanın devam ettiğini, alınacak ifadeler olduğunu ayrıca zanlının iddialarının araştırılacağını belirterek, 2 gün süre istedi. Mahkeme talebi kabul etti. (KamalıHaber)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75