Biri serbest, diğeri cezaevine

banner37

Demir bükme makinesi sirkat eden zanlılardan Okan Coşkun, yargılanıncaya değin teminatla serbest kalırken, ülkede yasal statüsü bulunmayan zanlı Emre Karaca ise hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi

Biri serbest, diğeri cezaevine
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Girne’de geçtiğimiz hafta sonu alkol tesiri altındayken, bir şahsa ait demir bükme makinesini evin önünden çaldıkları gerekçesiyle tutuklanan Okan Coşkun ve Emre Karaca, tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün Girne’de yeniden mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı.

Zanlı Okan Coşkun, yargılanıncaya değin teminatla serbest kalırken, ülkede yasal statüsü bulunmayan zanlı Emre Karaca ise hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu’nu tanık olarak dinletti.

banner134
Zanlıların “Sirkat” suçundan methaldar olduklarını belirten Mustafa Yanaroğlu; Okan Coşkun ve Emre Karaca isimli zanlıların 16 Şubat günü saat 03.00 sıralarında Girne’de Namık Kemal Caddesi’nde bir şahsa ait 40 bin TL değerindeki demir bükme makinesini çaldıklarını söyledi.

Zanlıların aynı gün tespit edilerek tutuklandığını kaydeden Yanaroğlu, zanlıların gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini belirtti. Soruşturmanın tamamlandığını ifade eden Mustafa Yanaroğlu, Coşkun ve Karaca’nın mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Ülkede kaçak olan zanlı cezaevine gönderildi

Yargıç Mesutoğlu, zanlı Okan Coşkun’un yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, en yakın polis karakoluna haftada 1 kez ispat-ı vücut yapması, KKTC vatandaşı bir kişinin zanlı lehinde 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve 3 bin TL’lik nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.  

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı Emre Karaca’nın ise ülkede yasal statüsü bulunmadığını belirterek zanlının davaları görüşülünceye kadar 45 günü geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75