banner6

Biri şirketin çalışanı çıktı

banner37

Noyanlar İnşaat Şirketi’nin İskele ofisindeki çelik kasayı çalan ve yine şirketin aracıyla kaçtıktan sonra yakalanan 4 zanlı dün mahkemeye çıkarılarak tutuklandı

Biri şirketin çalışanı çıktı
banner99

Ahmet İLKTAÇ

İskele’de önceki gün Noyanlar İnşaat Şirketi’nin ofisine girerek içerisinde nakit para ve pasaportların bulunduğu çelik kasayı çalan ve bir çelik kasayı da balyozla hasara uğrattıktan sonra şirket araçlarından birini çalarak kaçan 33 yaşındaki Mehmet Buram, 23 yaşındaki İlker Tekin, 22 yaşındaki Hasan Sarı ve 21 yaşındaki Raşit Altuntaş tutuklandı.

Polise birer gönüllü ifade veren zanlılar dün soruşturma maksatlı mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhlerine 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

Öte yandan, zanlı Mehmet Buram’ın Noyanlar Grup şirketi çalışanı olduğu öğrenilirken, dünkü tutukluluk duruşmasını Noyanlar Şirketleri Grubu’nun direktörü Ahmet Noyan da izledi.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, İskele Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis çavuşu Nuri Diner’i tanık olarak dinletti.

Tanık polis Nuri Diner, 2 Şubat 2017 tarihinde saat 03.50’de İskele’de faaliyet gösteren Noyanlar İnşaat Şirketi’ne ait ofis binasını bir cürüm işlemek kastıyla açıp bina içerisine girdiklerini söyledi.

Polis çavuşu, zanlıların bina içerisinde 1 adet 90 santime 40 santim ebatlarında çelik kasa ve içerisinde muhafaza edilen 23 bin 890 TL, 2 bin 180 Euro, 400 ABD Doları, 6 adet muhtelif bankalara ait çek defterlerini, Gökhan Noyan, Sultan Noyan ve Ahmet Noyan’a ait KKTC pasaportlarını, ayriyeten danışma masası üzerinde bulunan metal küçük kasayı ve kasa içerisinde muhafaza edilen 200 TL nakit parayı sirkat ettiklerini kaydetti.

Zanlılar ofis içerisinde bulunan ikinci bir çelik kasanın kilit tertibatına balyozla kasten ve kanunsuz olarak vurmak suretiyle hasara uğrattıklarını anlatan tahkikat memuru, zanlıların olay yerinden çaldıkları çelik kasayı ve yine ofis içerisinde bulunan şirkete ait NJ 039 plakalı aracın kontak anahtarlarını alıp çaldıktan sonra tüm eşyaları alıp konu aracın bagaj kısmına yükleyip olay yerinden ayrıldıklarını bildirdi.

Nuri Diner, zanlıların aynı gün tespit edilip derdest emriyle tutuklandıklarını dile getirdi. Zanlıların aynı gün yapılan sorgulamalarında suçlarını itiraf edip birer gönüllü ifade verdiklerini de belirten Diner, sirkat edilen kasa, kasa içerisindeki para ve diğer eşyaların bulunup emare olarak alındığını söyledi.

Tanık polis, NJ 039 plakalı aracın ise Mutluyaka yol kavşağı yakınlarında bulunup emare alındığını ifade etti.

Mesele ile ilgili tahkikatlarının yeni başladığına dikkat çeken Diner, mesele ile ilgili alınması gereken ifadeler olduğunu kaydetti.

Olay esnasında zanlıların giydikleri giysilerin, olayda kullandıkları balyoz ve levyelerin halen aranmakta olduğunu aktaran Diner, tüm bunlarla ilgili araştırmalarının devam ettiğine işaret ederek mahkemeden zanlılar aleyhine 3’er günlük tutukluluk emri talep etti.

Savcı Ahmet Özlemler’in sorularını da yanıtlayan Nuri Diner, zanlıların gönüllü ifadelerinin içerikleri bakımından aynı olduklarını söyledi.

Zanlı 3 Hakan Sarı’nın olayda kullanılan balyozun nerde olduğunu hatırladığını beyan ettiğini kaydeden Nuri Diner, zanlıların verdikleri gönüllü ifadelerin teyit ve tekziplerinin yapılması gerektiğini, suçu işledikten sonra hangi güzergâhı izlediklerini ve almaları gereken 13 adet daha ifade olduğunu açıkladı.

Yargıç Umut İnan, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını emretti.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 10:38
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104