banner6

Biri uyuşturucudan sabıkalı, diğeri turist!

banner37

Gazimağusa’da 60 gram uyuşturucu ve bir hassas teraziyle suçüstü yakalanan Bulut Sarıdoğan ve Ömer Otu, işledikleri suçlardan ileride yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak 2 ayı geçmeyen bir süre cezaevine gönderildi.

Biri uyuşturucudan sabıkalı, diğeri turist!
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da “uyuşturucu alışverişi yapılacak” ihbarını alan narkotik polisinin, arıtma tesisleri yakınındaki tarlada düzenlediği operasyonda, suçüstü tespit ettiği Bulut Sarıdoğan ve Ömer Otu aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Meseleyle ilgili benzer meseleden iki kez hüküm giyen Bulut Sarıdoğan ile ülkeye turist olarak gelen Ömer Otu, işledikleri uyuşturucu madde ve hassas terazi tasarrufu suçlarından ileride yargılanmak üzere 2 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Dünkü duruşmada, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Cüneyt Arkın, İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak’ın sorularını yanıtladı ve meseleyle ilgili gelişmeleri mahkemeye aktardı.

Tanık polis Cüneyt Arkın, 29 Temmuz 2017’de, aldığı uyuşturucu alışverişi yapılacağı ihbarı ışığında, Gazimağusa’da arıtma tesislerinin karşısında, yol üzerindeki tarlada pusuya yattıklarını anımsattı.

Cüneyt Arkın, aynı tarihte, saat 20.30’da, zanlı Bulut Sarıdoğan ve Ömer Otu’nun konu bölgeye geldiğini ve Bulut Sarıdoğan’ı, araçtan inip tarla içerisindeki bir ağaç altında gömülü poşet içerisindeki yaklaşık 60 gram ağırlığındaki “sentetik cannabinoid” türü uyuşturucu maddeyi aldığı sırada, makul güç kullanarak tespit ettiğini hatırlattı.

Hemen ardından zanlı Ömer Otu’nun da kaçmaya çalıştığını, Otu’yu da makul güç kullanarak tutukladığını dile getiren tanık polis, konu ağaç altında yaptığı aramada, bir de uyuşturucu tartımında kullanılan hassas terazi ele geçirdiğini anlattı.

Her iki zanlı aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını ve her iki zanlıya uyuşturucu madde ve hassas terazi tasarrufundan dava getirdiğini kaydeden tanık polis, zanlıların durumlarıyla ilgili mahkemeye bilgi verdi.

Tanık polis,  Bulut Sarıdoğan’ın benzer 4 davası olup 2’sinden uzun süreli hapis cezası aldığını, cezaevinden 1 Temmuz 2016 yılında tahliye olduğunu belirtirken, Ömer Otu’nun ise ülkeye 27 Temmuz 2017’de turist statüsüyle giriş yaptığından söz etti ve mahkemeden, zanlıları cezaevine göndermesini talep etti.

Zanlıları savunan Avukat Hande Çağlayan ise müvekkillerinin darp edildiğini ileri sürdü ve mahkemeden doktor kontrolü istedi.

Huzurundaki şahadeti tetkik ve tezekkür eden Yargıç Gülay Süleymanoğlu, Bulut Sarıdoğan’ın benzer suçtan iki kez hüküm giydiğine ve suç işlemeye meyilli olduğuna vurgu yaparak, her iki zanlıyı da davaları görüşüleceği tarihte, mahkemede hazır olmasını sağlamak amacıyla, 2 ayı geçmeyen bir süre cezaevine gönderdi.

Yargıç ayrıca, her iki zanlının da cezaevine gönderilmeden doktor kontrolünden geçirilmesi yönünde direktif verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 09:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104