Biri uyuşturucuyu attı, diğeri kaçmaya çalıştı

banner37

Narkotik polisi tarafından gerçekleştirilen operasyonda, tasarruflarında yaklaşık 100 gram eroin türü uyuşturucu madde bulunan H.A., ve N.S.’nin aleyhine 2 gün tutukluluk emri alındı

Biri uyuşturucuyu attı,  diğeri kaçmaya çalıştı
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’ne yapılan bir ihbar üzerine gerçekleştirilen operasyonda tasarruflarında yaklaşık 100 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu madde bulunan H.A., ve N.S., suçüstü yakalandı.

Polisin mahkemeye aktardığı şahadete göre, polisin, içerisinde bulundukları araca yaklaştığını gören zanlı H.A., elindeki poşeti araçtan dışarıya fırlatırken, zanlı N.S. ise kaçma girişiminde bulundu.

Mahkemeye avukatsız çıkan N.S., söz hakkı alarak olayla bir bağlantısının olmadığını savundu.

Mahkeme, soruşturmanın henüz yeni başladığını göz önünde bulundurarak, zanlıların 2 gün süreyle tutuklu kalmasına karar verdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Banu Soyer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Sakallı, zanlılar H.A ve N.S.’nin “Uyuşturucu madde tasarruf etme” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Sakallı, 12 Ocak 2021 tarihinde saat 16.00 raddelerinde polise, zanlıların tasarruflarında eroin türü uyuşturucu madde bulunduğu ve zanlıların EP 211 plakalı aracı kullandıkları yönünde ihbar geldiğini belirterek, söz konusu ihbar üzerine bir polis ekibinin aynı gün saat 19.00 raddelerinde H.A.’nın kullandığı ve N.S.’nin yolcu olarak bulunduğu aracın Küçük Kaymaklı bölgesinde, İsmail Beyoğlu Caddesi üzerinde yolun sağ tarafında park halinde tespit edildiğini kaydetti.

banner134
Polislerin aracın yanına gittikleri sırada polisleri fark eden araç sürücüsü zanlı H.A.’nın araçtan aşağıya inip aracın ön kısmına beyaz renk bir poşet attığının tespit edildiğini dile getiren Sakallı, aracın yolcu koltuğunda oturan N.S.’nin ise araçtan aşağıya inip koşarak polisten kaçmaya çalıştığını ifade etti.

Sakallı, zanlı N.S.’nin olay yerinin 10 metre ilerisinde orantılı kuvvet kullanılarak etkisiz hale getirilip tutuklandığına işaret ederek, zanlı H.A.’nın da gözaltına alındığını belirtti.

Zanlı H.A.’nın atmış olduğu, üzerinde Big-Mar yazılı beyaz renk poşet içerisinde arama yapıldığını söyleyen Sakallı, yapılan kontrolde kahverengi renk yırtık zarf içerisinde beyaz renk naylona sarılı yaklaşık 100 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin tespit edilerek, emare olarak alındığını bildirdi.

Sakallı, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı H.A.’nın gönüllü ifade verdiğini kaydederek, zanlı N.S.’nin ise bir beyanda bulunmadığını dile getirdi.

Soruşturmanın henüz yeni başladığını, alınması gereken ifadelerin ve incelenmesi gereken kamera kayıtlarının söz konusu olduğunu ifade eden Sakallı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Banu Soyer, istenen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75