Biri uyuşturucuyu sarıp verdi, diğeri ortalığı birbirine kattı

banner37

Gazimağusa’da direksiyon başında uyuşturucu kullandığını kabul eden Ertuğrul Öksüz ve ona uyuşturuculu sigara sarıp veren Tuğba Tiken 5 gün daha poliste tutuklu kalacak

Biri uyuşturucuyu sarıp verdi, diğeri ortalığı birbirine kattı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, direksiyon başında uyuşturucu kullandığı için, bölgenin göbeğindeki en işlek caddesinde kullandığı JR 835 plakalı aracıyla 2 araca çarptıktan sonra bir başka aracın üzerine uçtuğunu itiraf eden Ertuğrul Öksüz ve adı edilene uyuşturuculu sigara sarıp veren sabıkalı genç Tuğba Tiken aleyhine başlatılan polis soruşturması devam ediyor.

Meseleyle ilgili poliste tutuklu bulunan her iki genç, dün ek tutukluluk talebiyle yargıç huzuruna çıkartılarak aleyhlerine tahkikat maksatlı 5’er gün tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, trafikte büyük tehlike yaratan kaza sonrası ortaya çıkan suçla ilgili bilgi vermesi için meselenin tahkikat memurunu tanık kürsüsüne çağırdı.

banner134
PGM bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz, aldığı bilgi doğrultusunda başlattığı tahkikatın olgularını mahkemeye aktardı ve 4 Kasım 2019’da, DAÜ Çemberi yakınında meydana gelen akıl almaz kazayı hatırlattı.

   Tanık polis Mustafa Kavaz, Öksüz’ü kaza sonrası baygın vaziyette kaldırıldığı hastanede, Tuğba Tiken’i ise olaydan bir gün sonra İskele’de tasarrufunda 600 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucuyla yakaladığını hatırlattı.

Her iki zanlıyı olaya bağlayan teyit edici tanık ifadeleri temin ettiğine dikkat çeken Mustafa Kavaz, her iki zanlıyı çeşitli kontrollerden geçirttiğini anlattı ve mahkemeden henüz tamamlayamadığı tahkikatını salimen neticelendirebilmek için süre talep etti.

Öte yandan zanlı Tuğba Tiken’in mahkemeye getirilirken gönüllü ifade vermek arzusunda olduğunu beyan ettiğini ile getiren Mustafa Kavaz, zapt ettiği emareleri incelenmesi için gönderdiği laboratuardan henüz sonuç alamadığını da anlattı.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve zanlıların 5’er gün daha poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 10:41
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75