Birinin evinde diğerinin ise aracında uyuşturucu bulundu

banner37

Narkotik ekipleri, önceki gün Girne’de düzenlediği operasyonda toplam 11 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirdi

banner87
Birinin evinde diğerinin ise aracında uyuşturucu bulundu
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü, önceki gün Girne’de operasyon düzenleyerek toplam 11 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirdi.

Operasyon kapsamında Girne’de adı Savcı E. Çakar’ın evinde arama yapan narkotik ekipleri, söz konusu evde 3 gram hintkeneviri ele geçirdi.

Soruşturmayı genişleten narkotik ekipleri, Çakar’ın söz konusu uyuşturucu maddeyi Zahed Arzouni’den temin ettiğini tespit ederek aynı gün Arzouni’yi de üzerinde 8 gram uyuşturucu maddeyle yakaladı.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde Alma, Verme ve Tasarrufu” suçlamasından tutuklanan zanlılar Savcı Erdoğan Çakar ile Zahed Arzouni, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhlerinde 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mustafa Atakara, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Zor’u tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Zor, Girne’de önceki gün saat 16.30 sıralarında, mahkeme emriyle zanlı Savcı Erdoğan Çakar’ın ikametgahında yapılan aramada 1 adet yeşil renk plastik öğütücünün içerisinde 2 gram ve televizyon ünitesinin çekmecesinde ise foil kağıdına sarılı 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirdiklerini söyledi.

Zor, yapılan soruşturma sonucunda zanlı Savcı Erdoğan Çakar’ın bahse konu uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi zanlı Zahed Arzouni’den temin ettiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Polis memuru Mustafa Zor, zanlı Zahed Arzouni’nin aynı gün saat 18.00 sıralarında ZFP 329 plakalı kiralık araçta tespit edildiğini belirterek, araçta yapılan aramada zanlının sol elinde, foil kağıdına sarılı 8 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirip emare olarak aldıklarını söyledi.

Meseleyle ilgili aranan bir kişinin daha olduğunu ve hafta sonu olmasından dolayı bahse konu uyuşturucu maddeleri devlet laboratuarına gönderemediklerini belirten Zor, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, soruşturmanın yeni başladığını ve zanlıların serbest kalması halinde soruşturmaya etki etme olasılıklarının olduğuna dikkat çekerek, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108