banner6

Birinin ifadesi, diğerini kurtardı

banner37

Gazimağusa’da 5 Mart’ta uyuşturucu suçlamasıyla tutuklanan zanlılardan ikisi, ileride yargılanmak üzere teminatla serbest bırakılırken, birinin meseleyle bağlantısının olmadığı anlaşıldı

Birinin ifadesi, diğerini kurtardı
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da uyuşturucu suçundan tutuklanan H. H. ve F. E. işledikleri suçlardan ileride yargılanmak üzere, 3’er bin TL nakdi teminata bağlanırken, N. T.’nin meseleyle bağlantısının olmadığı tespit edilerek serbest bırakıldı.

Uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf suçlarından methaldar olan her iki zanlı da teminat şartlarını yerine getirerek serbest bırakıldı.

Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, mahkemeye meseleyle ilgili talebi aktarması için, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Nurettin Enginer’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Nurettin Enginer, aldıkları bir bilgi ışığında, 5 Mart 2018’de, H. H.’nin giydiği kazağın cebinde, bet kağıdına sarılı bir gram ağırlığında sentetik cannabionid türü uyuşturucu maddeyi bularak emare aldığını anlattı.

Hasan Derman, H. H.’den yaptığı soruşturmada, konu maddeyi F. E.’den aldığını öğrendiğini dile getirdi ve F. E.’yi, N. T.’nin kullandığı araçta Mağusa’dan Lefkoşa istikametine doğru seyrederken tespit ettiğini anımsattı.

“Polis dur” emrine uymayan N. T.’nin aracındaki F. E.’nin tasarrufundaki uyuşturucu maddeleri araçtan dışarıya attığını kaydeden tanık polis, adı edilen zanlıları tutukladığını ve F. E.’nin polise itiraf niteliğinde gönüllü ifade vererek, N. T.’nin olayla bağlantısı olmadığını anlattığına değindi.

Tanık polis, H. H.’ye uyuşturucu madde alma ve tasarruf, F. E.’ye uyuşturucu madde verme ve tasarruf suçlarından dava okuduğunu belirterek, mahkemeden zanlıları uygun teminata bağlamasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlıları, davaları sonuçlanıncaya değin, 3’er bin TL nakdi teminata bağlayıp, KKTC dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Yargıç ayrıca, zanlıların haftada 1 kez en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesine de emir verdi.

Tüm şartları yerine getiren zanlılar, serbest kaldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 11:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104