banner6

Birisi ihbar etti, polis tutukladı

banner37

Evinde 2 gram hintkeneviri bulunan Atun Mustafa Cengizer, 3 gün poliste tutuklu kalacak

Birisi ihbar etti, polis tutukladı
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da narkotik polisi, aldığı ihbar üzerine Kozan Sokak’taki bir evde arama yaptı ve hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inandığı yaklaşık 2 gram ağırlığındaki maddeyi, içilmiş 3 sarma sigarayı ve bir öğütücüyü bularak emare aldı.

Meseleyle ilgili tutuklanan Atun Mustafa Cengizer’i mahkemeye çıkartan polis, zanlı aleyhine mahkemeden tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri temin etti.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Selvili’yi yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Hasan Selvili, aldıkları bir bilgi ışığında, 24 Ekim 2017 tarihinde, 09.00-09.45 saatleri arasında, Gazimağusa’da zanlı Atun Mustafa Cengizer’in kaldığı ikametgahta arama yaptıklarını söyledi.

Hasan Selvili, zanlının huzurunda yaptıkları arama sonucu, zanlıya ait yatak odasının kuzeye bakan pencere altında, ikametgahın garaj yolu içerisinde yerde, ayrı iki paket içerisinde, hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık iki gram ağırlığında madde, içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan ikisi içilmiş üç adet sarma sigara ve bir adet öğütücüyü bularak emare zapt ettiğini anlattı.

banner134

Selvili, meseleyle ilgili olarak zanlıyı tutukladığını belirttikten sonra, henüz yeni başladığı soruşturmasını tamamlayabilmek için mahkemeden süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları, polise tahkikatını neticelendirmesi için fırsat tanıdı ve meseleye bağlantısı olduğuna inandığı zanlının 3 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2017, 09:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104