“Birisinden çorba almasını istedim”

banner37

KKTC’ye turist olarak gelen ve dilencilik yaparken yakalanan Sevda Yılmaz, çıkarıldığı mahkemede dilenci olmadığını savundu

banner87
“Birisinden çorba almasını istedim”
banner90
banner99

Serap ŞAHİN

Başkent Lefkoşa’da önceki gün, bir otel önünde ihtiyaçlı olduğunu söyleyerek vatandaşlardan para dilenen Sevda Yılmaz, suçüstü tespit edilerek mahkemeye çıkarıldı ve aleyhinde 3 gün tutukluluk temin edildi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adına Savcı Dilhan Çavuş, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev alan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, olayla ilgili olguları mahkemeye aktardı.


Ergüleç, zanlı Sevda Yılmaz’ın 18 Ekim 2019 tarihinde saat 15.30 raddelerinde Lefkoşa’da Gzt. Kemal Aşık Caddesi üzerinde faaliyet gösteren City Royal Otel önlerinde KKTC’de turist olarak bulunduğu sırada, ihtiyaçlı olduğunu söyleyerek vatandaşlardan para dilendiği esnada tespit edildiğini söyledi.


Suçüstü tutuklanan zanlının, ülkede turist olduğunu ve aleyhinde şikâyetçi ifadelerin mevcut olduğunu belirten Ergüleç, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Mahkemede söz hakkı alan zanlı Sevda Yılmaz, “Ben dilenci değilim. Buraya tatile geldim. Param da var” dedi. Yılmaz, eşi ile tartıştığını ve o esnada dolaşırken birisinden kendine çorba almasını istediğini, dilenmediğini söyledi.


Yargıç Hazal Hacımulla, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108