banner6

'Bisikleti çalınanlar polise başvursun'

banner37

Polis Basın Subaylığı, Mart ve Nisan 2017’de, Lefkoşa bölgesinde meydana gelen bisiklet hırsızlıkları ile ilgili olarak Lefkoşa Adli Şube tarafından yürütülen geniş çaplı soruşturma ve operasyonlar neticesinde olayla bağlantılı üç zanlının tasarruflarında sahipleri henüz tespit edilemeyen toplam “10 adet” muhtelif marka ve modellerde bisiklet bulunarak emare alındığını duyurdu. Polis, bisikleti çalınan vatandaşların polise başvurmasını istedi.

'Bisikleti çalınanlar polise başvursun'
banner90
banner99

Emine UYSAL

Adada turist statüsünde olan ve 10’u aşkın bisiklet çaldığı gerekçesiyle tutuklanan zanlı Mehmet Çetin ve suç ortaklarının tutukluluk süresi 4 gün daha uzatılırken, polis son iki ay içinde bisikleti çalınan vatandaşların polise başvurmasını istedi.

Polis Basın Subaylığı, Mart ve Nisan 2017’de, Lefkoşa bölgesinde meydana gelen bisiklet hırsızlıkları ile ilgili olarak Lefkoşa Adli Şube tarafından yürütülen geniş çaplı soruşturma ve operasyonlar neticesinde olayla bağlantılı üç zanlının tasarruflarında sahipleri henüz tespit edilemeyen toplam “10 adet muhtelif marka ve modellerde bisiklet” bulunarak emare alındığını duyurdu.

Polis, belirtilen tarihler dahilinde Lefkoşa bölgesinden bisikleti çalınan vatandaşların hafta içi mesai saatleri içinde, mevcut olması hâlinde fatura/makbuzları ile birlikte Lefkoşa Adli Şubeye müracaat etmelerini istedi.

Üç zanlının tutukluluğu uzatıldı

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Mehmet Çetin, Yunus Emre Bebek ve Resul Çoban dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan Polis Memuru Mustafa Parlak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Parlak, zanlı Mehmet Çetin’in, 18 Nisan’da, saat 04.00’te, Mustafa Gürses’e ait dağ bisikletini çaldığını belirtti.

Zanlının, çaldığı bisikleti Gazimağusa’da satarken yakalandığını söyleyen Parlak, zanlının ayrı adresten 7 bisiklet çaldığını itiraf ettiğini kaydetti.

Mustafa Parlak, 10 adet farklı modelde bisikletin emare alındığına dikkat çekerek, zanlı Resul Çoban’ın evinde bir adet bisiklet bulunduğunu ve zanlı Yunus Emre Bebek’in de çalıntı bisikletleri, Mağusa, Lefkoşa ve Güzelyurt’ta satmaya yardımcı olduğunun belirlendiğini kaydetti.

Parlak, tahkikatın devam ettiğini ve 50’yi aşkın çalıntı bisikletle zanlıların bağı olup, olmadığının araştırılacağını belirterek, üç zanlının da 8 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan üç zanlı da mahkemeden özür diledi.

“Messenger üzerinden sattım”

Zanlı Mehmet Çetin, “Pişmanım. Bisikletleri Messenger (internet) üzerinden sattım. Hepsi sitemde kayıtlı. Sattığım kişiler de orada görülüyor. Resul Çoban’ın haberi yoktu. İkinci el alıp, sattığımı söylemiştim” dedi.

Diğer iki zanlı da bisikletlerin çalıntı olduğunu bilmediklerini ileri sürdü.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlıların 4 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2017, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104