Bisikleti, ‘kullanılmıyor’ diye almış

banner37

Dariusz Pawek Drezewiecki isimli turist, Karaoğlanoğlu’ndaki bir evin garajındaki bisikleti çalmaktan tutuklandı

Bisikleti, ‘kullanılmıyor’ diye almış
banner90
banner8

Karaoğlanoğlu’ndaki bir otelde kalan Dariusz Pawek Drezewiecki isimli turist, bölgedeki bir evin garajından bisiklet çaldığı suçlamasıyla tutuklandı.

Çaldığı bisiklet kaldığı otelin restoran kısmında bulunan Drezewiecki’nin polise verdiği ifadesinde, bisikletin kullanılmadığını düşündüğü için aldığını söylediği belirtildi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Adnan Kardeşler, zanlı Dariusz Pawek Drzewiecki’nin, 25 Şubat 2020 tarihinde Karaoğlanoğlu’nda meydana gelen “Sirkat ve Mülke Tecavüz” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Kardeşler, zanlının, 25 Şubat 2020 tarihinde saat 15.00 raddelerinde Kemal Tüccaroğlu’na ait ikametgahın kuzey kısmında bulunan garaj içerisindeki 12 bin TL değerindeki Trek marka bisikleti alarak sirkat ettiğini belirtti.

Yapılan şikayet üzerine incelenen  kamera görüntülerinden zanlının tespit edildiğini kaydeden Kardeşler, zanlının yine Karaoğlanoğlu bölgesinde faaliyet gösteren ve kalmakta olduğu The Mountain View Hotel içerisinde tespit edildiğini, sirkata konu bisikletin de otelin restoran kısmında bulunduğunu söyledi.

Polis memuru Adnan Kardeşler, gönüllü ifade veren zanlının ifadesinde bisikletin kullanılmadığını düşündüğü için aldığını beyan ettiğini belirterek, ifadenin teyit ve tekzibinin yapılabilmesi için zanlı aleyhine 1 günlük tutukluluk emri talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Gökan Asafoğulları, zanlının soruşturma maksatlı olarak 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75