Bitki çayı olduğu iddia edilen emare incelemede!

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucu madde suçundan tutuklanan 2’si kaçak olmak üzere 1’i kadın 6 kişiyi aleyhine 3’er gün ek tutukluluk emri alındı

banner87
Bitki çayı olduğu iddia edilen emare incelemede!
banner90
banner99

ZANLILAR SUÇUNU KABUL ETMİYOR… Zanlılar, mahkemede söz verilmesi üzerine, “Suçumuz ne? Perişanız. Günlerdir tutukluyuz. Neden tutuklandığımızı bile bilmiyoruz. Betonda yatıyoruz. Evdeki uyuşturucu değil, bitki çayıdır” dedi. Polis memuru ise cam reçel kavanozunda, 15 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi incelenmesi için laboratuvara gönderdiğini ifade etti

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, narkotik polisinin aldığı ihbar üzerine uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf suçundan tutukladığı 2’si izinsiz ikamet eden 1’i kadın 6 kişi aleyhine mahkemeden 3’er gün ek tutukluluk emri temin edildi.

Meseleyle ilgili tutuklanan M.K., K.K., S.B. M.Z., A.C.K ve B.V.K., dün, ek tutukluluk talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartıldı.

Zanlılardan uyuşturucu satıcısı olan M.Z., evinde tespit edilen ve ülkede izinsiz ikamet ettiği belirlenen anne A.C.K ve oğlu B.V.K., söz verilmesi üzerine, mahkemeye “Suçumuz ne? Perişanız. Günlerdir tutukluyuz. Neden tutuklandığımızı bile bilmiyoruz. Betonda yatıyoruz. Evdeki uyuşturucu değil, bitki çayıdır” dedi.

Polis 50 TL karşılığında K.K. ve S.B.’nin yardımıyla M.Z.’nin M.K.’ye uyuşturucu sattığını kaydeden polis, A.C.K ve oğlu B.V.K.’nin konu evdeki reçel kavanozunda ele geçirilen 15 gram ağırlığındaki sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeden haberdar olduğunu belirtti.

Polis, çay olduğu öne sürülen emarelerin halen incelenmekte olduğunu belirtti.

Süreye ihtiyaç var

PGM’ye bağlı NKÖM görevli polis memuru Hasan Selvili, meseleyle ilgili gelişmeleri mahkemeye aktardı ve

aldığı ihbar doğrultusunda 3 Ocak’ta düzenlediği operasyonun olgularını aktardı.

Tanık polis Hasan Selvili, M.K’nin ikametgahında yaptığı aramada, tütün paketinde, içerisinde tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan 1 adet ucu yanık sarma sigara bulup emare zapt ettiğini söyledi.

Zanlı M.K.’nin gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğini kaydeden Hasan Selvili, sigaraya sardığı konu maddeyi, zanlı K.K ve S.B’nin yardımıyla M.Z.’dan satın aldığını öğrenmesi üzerine, A.C.K ve B.V.K’yi tespit ettiği  M.Z.’nin evinde arama yaptığını dile getirdi.

Hasan Selvili, M.Z.’nin tek odalı evinde cam reçel kavanozunda, 15 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini ve konu maddeyi incelenmesi için laboratuara gönderdiğini ifade etti

Selvili, M.Z.’nin sözlü, K.K. ve S.B.’nin ise ifade vererek suçlarını itiraf ettiğini belirttikten sonra mahkemeden, zanlılar aleyhine ek süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu, talebin uygun ve adil olduğuna bulgu yaptı ve zanlıların tutukluluk sürelerini 3’er gün uzattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108