Biz de darp edildik

banner37

Girne’de, bir apartmanın önünde yaşanan kavgada 36 yaşındaki G.E.’yi tahta sopalarla ciddi şekilde darp edip, arabasına hasar verdikleri suçlamasıyla tutuklanan Karabey Kaan Uluışık ve Metin Bal da karşı taraftan şikayetçi:

Biz de darp edildik

Ahmet VAMIK

   Girne’de 15 Ekim günü bir apartmanın önünde yaşanan kavgada 36 yaşındaki G.E.’yi tasarruflarında bulunan tahta sopalarla ciddi şekilde darp edip arabasına hasar verdikleri suçlamasıyla Karabey Kaan Uluışık ve Metin Bal isimli iki kişi tutuklandı.
   Girne Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç huzuruna çıkarılan 2 zanlı aleyhinde 1 günlük tutukluluk emri alınırken, zanlılar kendilerinin de müşteki tarafından darp edildiğini, fakat bunun kendilerine göre “Erkekler arasında yaşanan bir kavga” olduğu gerekçesiyle polise şikayetçi olma ihtiyacı duymadıklarını öne sürdü.

“Aranan bir şahıs daha var”
   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Yağız Kol’u tanık olarak dinletti.
   Zanlılar Karabey Kaan Uluışık ile Metin Bal’ın 15 Ekim günü saat 23.45 sıralarında Girne’de meydana gelen “Kasti Hasar”, “Ciddi Darp”, “Kanunsuz Tecavüz-i Alet Taşıma” ve “İthal-i Lisan” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis memuru Yağız Kol, zanlılar ile müşteki arasında yaşanan tartışma sonucu, Karabey Kaan Uluışık, Metin Bal ve henüz tespit edilemeyen üçüncü bir şahsın, müştekinin aracını tahta sopa, elleri ve ayakları ile vurarak kasti hasara uğrattıklarını ve müştekiyi ciddi şekilde darp ettiklerini dile getirdi.

   Zanlıların önceki gün tespit edilerek tutuklandıklarını ve meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın halen devam ettiğini belirten Yağız Kol, serbest kalmaları halinde yürütülen soruşturmaya ve aranan şahsa etki etme olasılığı yüksek olan zanlıların tutuklu kalmalarını talep etti.
   Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlının 1 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

“Bizde G.E.’den şikayetçiyiz”
   Mahkemede söz alan zanlı Karabey Kaan Uluışık, müştekiye borç verdiğini ve müştekinin kendisini oyalayarak borcunu ödemediğini öne sürerek, “Benim gibi başkalarını da oyaladığını öğrendim. Beni o gece borcunu ödeyeceğini söyleyerek oraya çağırdı.
   Bana sopayla vurup kolumdaki alçıyı kırdı. Vücudumun farklı yerlerine vurdu. Kız arkadaşım da yanımdaydı ve korktuğu için Metin’i arayarak olduğumuz yere çağırdı. Metin geldiği zaman G.E. ona bisikletle saldırdı.
   Metin’de sopayı alarak bizi korumak için ona vurdu. Kesinlikle üçüncü bir şahıs yok. Aracına da zarar vermedik. Biz darp raporu alıp polise şikâyetçi olma ihtiyacı duymadık. Erkekler arasında yaşanan bir kavga olarak görüp konuyu kapattık fakat bizde o şahıstan şikâyetçi olmak istiyoruz. Her yerimiz yara bere içerisinde” diyerek kendilerini savundu.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER