Biz içmiyoruz, aracıyız

banner37

Lefkoşa’da Dereboyu olarak bilinen caddede 33 gram hintkeneviri ve 7 gram kokain olduğuna inanılan uyuşturucuyla yakalanan zanlılar Somesh Bhandari ve Ashık Pandit’in mahkemedeki savunması ilginçti:

Biz içmiyoruz, aracıyız
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Dereboyu olarak bilinen caddede narkotik ekibinin gerçekleştirdiği operasyonda yabancı uyruklu iki kişinin tasarrufunda 33 gram hintkeneviri ve 7 gram kokain olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulundu.

Polis, zanlıların ifadelerinde konu maddeleri güneyde aranan bir şahıstan alarak, aynı gün Lokmacı Kara Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye ithal ettiklerini belirledi.

Dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarılan zanlılar, mahkemeye ilginç bir savunma yaptı. Mahkemede söz alan zanlı Ashik Pandit, “Biz uyuşturucu kullanmıyoruz. Uyuşturucuları o caddede bir oteldeki kişiye götürecektik. Biz aracıyız” dedi.

Lokmacı Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye geçirdiler

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Somesh Bhandari ve Ashik Pandit dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Halil Dümenci’yi tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Dümenci, 30 Eylül’de saat 01.00’de Bedrettin Demirel Caddesi’nde Narkotik ekibi tarafından düzenlenen operasyonda iki zanlının tasarrufunda 33 gram hintkeneviri, 7 gram kokain olduğuna inanılan uyuşturucu madde ve 20 Euro’nun emare alındığını kaydetti.

Dümenci, soruşturmada ve zanlıların ifadelerinde konu maddeleri 29 Eylül’de güneyde aranan bir şahıstan alarak, aynı gün Lokmacı Kara Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye ithal ettiklerinin belirlendiğini söyledi.

Tahkikatın devam ettiğine vurgu yapan Dümenci, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75