'Biz kıza tecavüz etmedik'

banner37

Karaoğlanoğlu’nda evlerinde misafir olan kadına tecavüz ettikleri suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan iki zanlı da suçlamaları reddetti

banner87
'Biz kıza tecavüz etmedik'
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Girne’ye bağlı Karaoğlanoğlu’nda meydana gelen tecavüz olayının zanlısı olarak tutuklanan iki kişi dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı ve her iki zanlı da aleyhlerindeki tecavüz suçlamalarını reddederek “biz kızı eve bile almadık” dedi. Mahkeme, soruşturma amaçlı olarak her iki zanlı aleyhine de 1 günlük tutukluluk emri verdi. Zanlıların bugün yeniden mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Ürdün uyruklu 24 yaşındaki kadına cinsel tecavüzde bulundukları iddiasıyla tutuklanan yine Ürdün uyruklu olan 23 yaşındaki zanlı A. M. A. H. ve 24 yaşındaki M. U. A. T., isimli zanlılar dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

“Çarşaf, yorgan, şort ve kan örnekleri emare olarak alındı”

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli tahkikat memuru Sarık Tozcu’yu tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Tozcu, zanlıların “Cinsel Tecavüz”, “Zorla Alıkoyma” ve “ Ciddi Darp” suçlarından methaldar olduklarını belirtti.

Polis memuru Sarık Tozcu, olayın 30 Nisan’da saat 03.15 sıralarında Karaoğlanoğlu bölgesinde zanlı A. M. A. H.’ye ait ikametgahta meydana geldiğini belirterek, zanlı M. U. A. T.’nin ev sahibi olan zanlının yardımıyla evlerinde misafir olarak bulunan 24 yaşındaki üniversite öğrencisi 24 yaşındaki müşteki S. A.’yı darp ettikten sonra, kollarından tutup yatak odasına götürdüğü ve kapıyı kilitledikten sonra ise cinsel tecavüzde bulunduğunu ifade etti.

Aynı gün olay yerine giderek müdahale etmek isteyen müştekinin arkadaşlarının da her iki zanlı tarafından darp edildiğini kaydeden Tozcu, müşteki S. A.’nın önce Girne Akçiçek Hastanesi, ardından da Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirildiğini ve gerekli kan örneklerinin emare olarak alındığını belirtti.

Tozcu, evde yapılan aramada yatak çarşafı, yorgan ve zanlı M. U. A. T.’nin olay gecesi giydiği siyah şortun da emare olarak alındığını kaydederek, tahkikatın henüz yeni başladığını ve alınması gereken ifadeler olduğunu söyledi, ilk etapta 3 gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlı M. U. A. T.’nin sağ gözünde şişlik olması nedeniyle polise gözüne ne olduğunu sorduğunda polis, alerjik reaksiyon olduğunu ve doktor kontrolünden geçirildiğini belirtirken zanlı, polis tarafından darp edildi iddiasında bulundu.

Mahkemede söz hakkı alan her iki zanlı da müştekiye tecavüz edilmediğini ve kendisini eve bile almadıklarını söyledi.

Dündar, 2 görgü tanığı ifadesi temin edildiğine, suçların oldukça ciddi ve vahim suçlar olduğuna bulgu yaparak, zanlıların tahkikata ciddi anlamda etki etmelerinin muhtemel oluşunu göz önünde bulundurdu ve ilk nazarda poliste 1 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75