Boğazına kemer geçirip, ciddi şekilde dövdüler

banner37

Lefke’de “adam kaçırma ve darp” suçlarını işleyen 5 kişilik çetenin, kaçırdıkları Y. Ö. isimli şahsa uyguladıkları işkence ortaya çıktı:

banner87
Boğazına kemer geçirip, ciddi şekilde dövdüler
banner8

ARANAN 3 ZANLIDAN BİRİ DAHA YAKALANDI… Cemal Murat Dülger, Yakup Yılmaz, Mücahit Gencer, Saffet Buğra Erdemli ve Emin Batuhan Cankurt’un, Y. Ö. isimli şahsı zorla evinden alıp Bağlıköy’de ıssız bir yere götürerek darp etmesi olayıyla ilgili aranan ve yurt dışına kaçtıkları tespit edilen 3 zanlıdan biri daha yakalandı. Olayla ilgili tutuklanan Yakup Yılmaz ve Mücahit Gencer’in ardından Saffet Buğra Erdemli ülkeye giriş yaptığı sırada gözaltına alındı.

Güren TİLKİ

Lefke’de “adam kaçırma ve darp” suçlarını işleyen 5 kişilik çetenin, Y. Ö. isimli kişiyi evinden alıp, ıssız bir yere götürerek ciddi şekilde darp etmesi olayıyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Cemal Murat Dülger, Yakup Yılmaz, Mücahit Gencer, Saffet Buğra Erdemli ve Emin Batuhan Cankurt’tan oluşan çetenin, Y. Ö. isimli kişiyi boğazına kemer geçirip, dövdüğü belirlendi.

“Zorla insan kaçırma”, “şiddet tehdidi”, “ciddi darp ve darp” suçlarını işleyen zanlılardan Yakup Yılmaz ve Mücahit Gencer’in ardından yurt dışına kaçtıkları tespit edilen 3 zanlıdan biri olan ve aranan Saffet Buğra Erdemli de, ülkeye giriş yaparken yakalandı.

Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Çiğdem Güzeler huzuruna çıkarılan zanlı hakkında bir günlük tutukluluk emri alındı.

Üç zanlının da bugün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarılması bekleniyor.
 

2 kişi aranıyor

Meseleyle ilgili mahkemede yeminli şahadet veren Lefke karakolunda görevli polis çavuşu Tansel Çizer, 18 Ağustos’ta, 00.30-04.00 saatleri arasında, Yakup Yılmaz, Mücahit Gencer, Saffet Buğra Erdemli ve Emin Batuhan Cankurt’un, Gemikonağı’nda sakin Y. Ö. isimli şahsı evinden kaçırarak, sorgulamak için zanlı Cemal Murat Dülger’in evine götürdüğünü söyledi.
   Polis, daha sonra beş zanlının, Y. Ö. isimli kişiyi, Bağlıköy’de bulunan Ambeli Village isimli restoranın batısındaki toprak yol içerisine götürerek, ciddi şekilde darp ettiklerini ifade etti.
   Yaptıkları araştırma kapsamında zanlılar Yakup Yılmaz ve Mücahit Gencer’in Gemikonağı’nda önceki gün tespit ederek tutuklandığını anımsatan polis çavuşu, ülkemize giriş yaptığı esnada aranan şahıslar arasında bulunan Saffet Buğra Erdemli’nin de tutuklandığını belirtti. Polis, olayla ilgili 2 kişinin arandığını söyledi.
   Polis, aranan şahıslar, emareler ve alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri bulunduğunu kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108