banner6

Boğazköy'de tecavüz!

banner37

Hakan Bürgül isimli kişi, eski kız arkadaşını zorla alıkoyarak tecavüz ettiği ve ardından ciddi şekilde dövdüğü iddiasıyla tutuklandı.

Boğazköy'de tecavüz!
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Girne’ye bağlı Boğazköy’de dün sabahın erken saatlerinde bir tecavüz olayı yaşandığı iddia edildi.

Hakan Bürgül isimli kişi, eski kız arkadaşını zorla alıkoyarak tecavüz ettiği ardından da ciddi şekilde dövdüğü iddiasıyla tutuklandı. Bürgül, tutukluluk talebiyle çıkarıldığı mahkemede “Polise ifade verdim. Her şey araştırılsın. Ben kimseye zorla bir şey yapmadım” diyerek kendini savundu.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, iddia makamının tanığı olarak yeminli şahadet veren Boğaz Polis Karakolu’nda görevli polis memuru İlyas Korkmaz,

zanlının dün sabaha karşı Boğazköy’de eski kız arkadaşını zorla alıkoyarak kendi dairesine götürdüğünü ve tecavüz ettiğini, ardından da boğazını sıkıp, kafasını yere vurarak ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

Olay sonrası müştekinin Boğaz Polis Karakolu’na giderek şikayette bulunduğunu belirten Korkmaz, kadının şikayeti üzerine soruşturma başlattıklarını kaydetti.

Müşteki kadını, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbatoğlu Devlet Hastanesi’ne götürdüklerini kaydeden Korkmaz, kadının acil serviste yapılan ilk muayenesinin ardından kadın doğum uzmanı tarafından muayene edildiğini anlattı. Korkmaz, kadının vücudunun bir çok yerinde darp izleri, bacak aralarında da morluklar olduğunu belirterek rapor temin edildiğini söyledi.

Korkmaz, soruşturmanın yeni başladığını, zanlı Hakan Bürgül’ün bir gönüllü ifade verdiğini, bu ifadenin teyit ve tekzibinin yapılıp, kamera görüntülerinin inceleneceğini, görgü tanıklarından ifadeler alınacağını belirtti. Korkmaz bu aşamada zanlı Bürgül’ün 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Tahkikat memurunun şahadetinin ardından söz alan Hakan Bürgül, polise bir ifade verdiğini ve araştırılmasını istediğini, kimseye zorla bir şey yapmadığını iddia etti.

Polis memurunun şahadeti ve zanlının beyanlarını dikkate alan Yargıç mesut Mesutoğlu, davaya konu suçun, toplumu ciddi şekilde etkileyen ve psikolojisini bozan ağır bir suç olduğuna dikkat çekti. İlk nazarda, zanlının suçla bağlantılı olabileceği yönünde bulgu yapan Mesutoğlu, polisin bu konuyu ciddi şekilde araştırıp ortaya çıkarması için, talep edilen 3 günlük tutukluluk süresine onay verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2017, 08:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104