Borcunu, sahte çeklerle ödedi

banner37

Haspolat bölgesinde faaliyet gösteren bir benzin istasyonuna olan borcuna karşılık TC’de düzenlemiş olduğu sahte çekleri veren İbrahim Açıkbaş teminatla serbest bırakıldı

banner87
Borcunu, sahte çeklerle ödedi
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Haspolat bölgesinde faaliyet gösteren Fina Benzin İstasyonu’na olan borcuna karşılık Türkiye’de düzenlemiş olduğu 12 adet çeki veren zanlı İbrahim Açıkbaş teminatla serbest bırakıldı.

İbrahim Açıkbaş dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın, huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli Burçin Korgan’ı tanık olarak dinletti.

“483 bin 500 TL’lik sahte çek düzenledi”

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Burçin Korgan, zanlı İbrahim Açıkbaş’ın, 2018 yılı içerisinde Türkiye’de düzenlemiş olduğu Halk Bankası Adana Şubesi ve Garanti Bankası Diyarbakır Şubesi’ne ait toplam 12 adet 483 bin 500 TL tutarında çek yaprağını mazot borcuna karşılık olarak Haspolat’ta faaliyet gösteren Fina Benzin İstasyonu işletmecisi Gökalp Alptürk’e vererek tedavüle sürdüğünü yineledi.

Korgan, meselenin polisin bilgisine gelmesi üzerine 21 Eylül 2018 tarihinde soruşturma sonucunda zanlı Açıkbaş’ın tespit edilip tutuklandığını belirtti.

Polis Korgan, zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini ve tedavüle sürmüş olduğu 12 adet çekin emare olarak alındığını anlattı.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Korgan, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesine, iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75