Boşanmak isteyen eşini, bıçak tehdidiyle kaçırdı

banner37

Kimlik kartlarına el koyduğu eşinin içeceğine cinsel gücü artırıcı jel koyduğu gerekçesiyle 13 gün önce tutuklanan ve teminatla serbest kalan İbrahim Koska, bu kez de eşini bıçak tehdidiyle kaçırdığı suçlamasıyla tutuklandı

Boşanmak isteyen eşini, bıçak tehdidiyle kaçırdı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da 13 gün önce eşinin kimlik kartlarına el koyan ve içeceğine cinsel gücü artırıcı jel koyduğu gerekçesiyle tutuklanıp, teminatla serbest bırakılan İbrahim Koska, bu kez de kendisinden boşanmak isteyen eşini bıçak tehdidiyle kaçırdığı gerekçesiyle tutuklandı.

   Mahkemede söz alan zanlı Koska, eşiyle buluştuğunu ileri sürüp, suçlamaları reddetti.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Dilşah Karayel’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayfer Şefik Tekinay, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddeti Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Kamuran Kale’yi dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kale, zanlı İbrahim Koska’nın “Geceleyin ev açma”, “Mülke Tecavüz”,  “Zorla İnsan kaçırma”, “Kanunsuz Bıçak Taşıma”, “Şiddet tehdidi”, “Ciddi darp” ve “Mahkeme emrine riayet etmeme”, “Koruma emrine riayet etmeme” suçlarından methaldar olduğuna vurgu yaptı. 

   Polis memuru Kamuran Kale, zanlının 15 Mart’ta saat 02.30 raddelerinde Lefkoşa’da, kendisi ile tekrar barışması için eşi E.K.’nin Surlariçi’nde bulunan ikametgahının giriş kapısını bir cürüm işlemek maksadıyla anahtar ile açıp içeriye girerek ‘Geceleyin ev açma ve Mülke tecavüz’ suçlarını işleyip, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu ağız uzunluğu ve rengi henüz tespit edilemeyen ekmek bıçağını yatak odasında yatmakta olan adı edilenin sol el bileğine dayayıp, EN 539 plakalı araca zorla bindirdiğini kaydetti.

   Kale, zanlının, eşini Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi bölgesinde tepelik bir alana götürüp, yine uzunluğu ve rengi henüz tespit edilemeyen ekmek bıçağını sol el bileğine dayayarak, “Seninle boşanmak istemiyorum, aynı evin içinde yaşarız. Sen istediğin gibi yaşarsın. Ne istiyorsan o olurum” diyerek şiddet kullanma tehdidinde bulunduğuna vurgu yaptı.

   Zanlının aynı gün aleyhinde temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını söyleyen Kale, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama emri gereği evinde yapılan arama da kanunsuz herhangi bir şey tespit edilemediğini aktardı. 

   Kale, aranmakta olan bıçak, alınacak olan ifadeler olduğuna ve kamera görüntülerinin inceleneceğine vurgu yapıp, bu bağlamda zanlının üç gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Dilşah Karayel, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

3 Mart’ta teminatla serbest bırakılmıştı

   Zanlı Koska, 3 Mart’ta “Ağır bir suç işlemeye teşebbüs”, “Sirkat” ve “Yasalara aykırı olarak başkasını kimlik kartından yoksun etme” suçlamalarıyla Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılmıştı.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 7 bin 500 TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, haftada bir gün polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması ve yeni beyan ettiği ikamet adresinden izinsiz ayrılmaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına karar vermişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75