Boyacı Sarı, 5 bin TL teminat yatırdı

banner37

Boya yapmaya gittiği Gönyeli’deki evden ziynet eşyası ve nakit para çalan Ahmet Sarı’nın hakkındaki soruşturma tamamlandı

banner87
Boyacı Sarı, 5 bin TL teminat yatırdı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Boya yapmak için gittiği Gönyeli’deki bir evden ziynet eşyası ve nakit para çalan Ahmet Sarı, teminatla serbest bırakıldı.

   Ev sahibinin şikayeti sonrasında gözaltına alınan Ahmet Sarı’nın evden çaldığı altın alyans yüzük boya kovasının içerisinde, paraların bir kısmı ise üzerinde ve arabasında gizlenmiş olarak bulunmuştu.

   “İkametgahtan sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kemal Erdelhun’u dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Erdelhun, zanlı Ahmet Sarı’nın 20 Haziran 2020 tarihinde, saat 14.00 raddelerinde boya işlerini yapmak için Gönyeli’de yer alan bir evde bulunduğunu belirterek, bu sırada evin yatak odasında muhafaza edilen ziynet eşyası ve nakit paraları sirkat ettiğini kaydetti.

   Zanlının, ev sahibine ait 1 adet 18 ayar altın alyans yüzüğü, 600 sterlin ve 2 bin TL nakit parayı çaldığını belirten Erdelhun, polise yapılan ihbar sonucunda ise zanlının tutuklandığını ifade etti.

   Polis memuru Kemal Erdelhun, polis ekiplerinin zanlının üzerinde ve aracında arama yaptığına işaret ederek, söz konusu arama sonucunda 200 sterlin nakit paranın zanlının kullanımında olan araç içerisinde gizlenmiş halde, alyans yüzüğün boya kovası içerisinde, 200 TL’nin ise zanlının üzerinde tespit edildiğini ve emare olarak alındığını anımsattı. .

   Tahkikatın tamamlandığını söyleyen Erdelhun, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC’de muteber iki kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşulları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75