Boyaya gitti, hırsızlık yaptı

banner37

Gönyeli’deki bir eve boya yapmak için giden Ahmet Sarı, evden nakit para ve ziynet eşyası çalmaktan tutuklandı

banner87
Boyaya gitti, hırsızlık yaptı
banner90
banner8

DELİLLER TASARRUFUNDA BULUNDU… Ev sahibinin şikayeti sonrası gözaltına alınan Ahmet Sarı’nın çaldığı 1 adet 18 ayar alyans yüzük boya kovasının içerisinde, çalınan 600 sterlinin 200’ü zanlının aracında, 2 bin TL’nin ise 200 TL’si zanlının üzerinde bulundu. Polis, evden çalınan paraların geriye kalanlarını bulmak için zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri alırken, Ahmet Sarı çıkarıldığı mahkemede suçunu kabul ederek pişmanlığını dile getirdi.

Ahmet UÇAR

   Boya yapmak için önceki gün gittiği Gönyeli’deki bir evden ziynet eşyası ve nakit para çalan Ahmet Sarı, şikayet üzerine tutuklandı.

   Ev sahibinin şikayeti sonrasında gözaltına alınan Ahmet Sarı’nın evden çaldığı altın alyans yüzük boya kovasının içerisinde, paraların bir kısmı ise üzerinde ve arabasında gizlenmiş olarak bulundu. Polis, evden çalınan ve halen kayıp olan paraların izini sürebilmek için Ahmet Sarı’yı dün mahkemeye çıkardı ve aleyhine 3 günlük tutukluluk emri temin etti.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Coşkun Altındağlı yeminli şahadet vererek, olguları aktardı.

   Altındağlı,  zanlı Ahmet Sarı’nın 20 Haziran 2020 tarihinde, saat 14.00 raddelerinde boya işlerini yapmak için  Gönyeli’de yer alan bir evde bulunduğunu belirterek, bu sırada evin yatak odasında muhafaza edilen ziynet eşyası ve nakit paraları sirkat ettiğini kaydetti.

   Zanlının, ev sahibine ait 1 adet 18 ayar altın alyans yüzüğü, 600 sterlin ve 2 bin TL nakit parayı çaldığını dile getiren Altındağlı, polise yapılan ihbar sonucunda ise zanlının tutuklandığını ifade etti.

   Altındağlı, polis ekiplerinin zanlının üzerinde ve aracında arama yaptığına işaret ederek, söz konusu arama sonucunda 200 sterlin nakit paranın zanlının kullanımında olan araç içerisinde gizlenmiş halde, alyans yüzüğün boya kovası içerisinde, 200 TL’nin ise zanlının üzerinde tespit edildiğini ve emare olarak alındığını bildirdi.

   Zanlının gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini söyleyen Altındağlı, söz konusu ifadenin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğine ve aranan başka emarelerin de söz konusu olduğuna dikkat çekerek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı söz hakkı alarak pişman olduğunu söyledi ve “üzgünüm” dedi.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlın 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75