Boyundan büyük suçlar işliyor!

banner37

Geçmişe ait 16 farklı sabıkası bulunan, hapis yatıp çıktıktan sonra da 2 ay içerisinde 15 farklı suça karışan 17 yaşındaki H. T., sürekli suç işlediği için yargıya kadar cezaevine gönderildi

Boyundan büyük suçlar işliyor!
banner90

Ahmet İLKTAÇ

Mesarya bölgesinde, ağustos ve eylül ayları içerisinde, başta hırsızlık olmak üzere birçok suça karıştığı iddia edilen 17 yaşındaki H. T. aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Geçmişe ait 16 sabıkası olan ve yine bina açma ve sirkat suçlarından askıda davası bulunan zanlı, sürekli suç işlediği için, yargıya kadar, 60 günü geçmemek şartıyla, hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz’ün huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, Dörtyol Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Yenal Hüdakan’ı tanık olarak dinletti.

Tanık polis Yenal Hüdakan, zanlının “Bina Açma”, “Dükkân Açma”, “Sirkat”, “Kasti Hasar”, “Mal sahibinden izinsiz araç kullanma”, “Sürüş ehliyetsiz araç kullanma”, “Tehlikeli araç kullanma” ve “trafik kazası” suçlarından methaldar olduğunu anımsattı.

Polis memuru, zanlının, 26 Ağustos 2018 tarihinde, Akdoğan’da, Cihan Yalçınkaya’nın ikametgâhı önünde bulunan bisikleti çaldığını söyledi.

Tanık polis, suçları tek tek sıraladı

Tanık polis, zanlının, 30 Ağustos 2018 tarihinde, Akdoğan’da, Keziban Akgür’ün işletmeciliğini yaptığı “Akgür Ticaret” isimli işyerinin güney batı kısmında bulunan pencereyi kasti hasara uğrattıktan sonra içeriye girerek 2 adet erkek tişörtü ve para çekmecesi içerisinde bulunan 50 TL ve 6 Euro’dan oluşan madeni parayı sirkat ederek aynı yerden çıktığını kaydetti.

Zanlının, 4 Ağustos 2018 tarihinde de Turunçlu köy kavşağında, Çayönü’nde sakin Ahmet Güz’e ait ED 483 plakalı aracı mal sahibinden izinsiz alıp kullandığını belirten tahkikat memuru, 5 Eylül 2018 tarihinde, Ercan Havalimanı’nda, kontak anahtarı üzerinde bulunan ve henüz kime ait olduğu tespit edilemeyen EV 239 plakalı aracın sol ön camını kırıp mal sahibinden izinsiz, sürüş ehliyetsiz kullandığını anımsattı.

Yenal Hüdakan, zanlının, aynı gün, konu araç ile Akdoğan köyü içerisinde insan hayatını tehlikeye sokabilecek şekilde kullandığı esnada devriyede olan polis aracını görüp kaçmak istediği sırada trafik kazası yaptığını aktardı.

Zanlının kaza yaptıktan sonra kaza mahallinden kaçtığını ifade eden Hüdakan, 5 Ağustos 2018 tarihinde Akdoğan’da Devrim Kuşar’e ait Arif Kuşar Oto isimli işyerinin kilitli cam giriş kapısını kırdıktan sonra bir adet akü, bir adet kriko sirkat ettiğini söyledi.

Tanık polis, zanlının söz konusu işyerinden çıkış yaptıktan sonra işyeri önündeki FE 227 plakalı aracı alıp, mal sahibinden izinsiz kullandığını kaydetti.

Zanlının, 5 Eylül 2018 tarihinde, Akdoğan’da, Ersoy Kırşan’a ait ambarın içine girdikten sonra 3 adet 9 litrelik mazot dolu bidonları çalarak, kullanımında bulunan araca doldurduğunu kaydeden polis memuru, yine aynı gün, 5 Eylül 2018 tarihinde, Vadili’de, Emirkan Garaj önünde tamir maksatlı çekici araç üzerinde takılı bulunan Yaşar Kahraman’a ait 2 adet aküyü çaldığını bildirdi.

Tahkikat memuru, zanlının 5 Eylül 2018 tarihinde Akdoğan’da Mandıralar Bölgesi’nde Behlül Asil’e ait park halindeki traktörün üzerinde bulunan aküyü de çaldığını belirtti.

Zanlının, 6 Eylül 2018 tarihinde, Lefkoşa’da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını aktaran tanık polis, 7 Eylül 2018 tarihinde mahkeme huzuruna çıkarıldığını ve aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındığını anlattı.

Yenal Hüdakan, zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzibini yaptıklarını söyledi. Zanlının çaldığı eşyaların tespit edilerek emare alındığını belirten Hüdakan, geçmişte 16 adet benzer sabıkası olduğunu, 6 Temmuz 2018 tarihinde de cezaevinden tahliye olduğunu kaydetti.

Tanık polis, zanlının bina açma ve sirkat meselelerinden askıda davası bulunduğunu bildirdi. Zanlının sürekli suç işlediğine işaret eden polis memuru, mahkemeden, zanlının davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadıyla yargılanmaya başlayıncaya değin 3 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderilmesini talep etti.

Zanlı, mahkemenin söz vermesi üzerine 3 ayın fazla olduğunu söyledi.

Yargıç Mine Gündüz, zanlının davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadıyla yargılanmaya başlayıncaya değin 60 günü geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderilmesini emretti.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 08:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108