banner6

Bozlar, bu kez cezaevine gönderildi

banner37

Mahkeme, üç hafta önce uyuşturucu ithalatından tutuklanıp teminatla serbest kalan ve 2 kişiyi ciddi şekilde dövmekten tutuklanan Vural Bozlar’ın tutuklu yargılanmasına karar verdi

Bozlar, bu kez cezaevine gönderildi
banner99

SUÇ İŞLEME EĞİLİMİNDE… “Yaralama”, “Ciddi darp”, “Kasti hasar” ve “Tecavüzkâr alet taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan Vural Bozlar, dün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve mahkeme, suç işleme eğilimi içinde olan zanlıyı, yargılanmak üzere cezaevine gönderdi

   Başkent Lefkoşa’da, 18 Eylül’de, Güney Kıbrıs’tan bir kişi aracılığı ile 98 gram Hintkeneviri ve 1.5 gram kokain ithal etmekten tutuklanıp, teminatla serbest bırakılan Vural Bozlar, iki kişiyi darp ettiği gerekçesiyle yeniden tutuklandı.

“Yaralama”, “Ciddi darp” , “Kasti hasar” ve “Tecavüzkâr alet taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan Vural Bozlar, dün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve mahkeme, suç işleme eğilimi içinde olan zanlıyı, yargılanmak üzere cezaevine gönderdi.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, polis memuru Gültekin Sancar’ı tanık olarak dinletti.

Demirle saldırdı

Mahkemede yeminli şahadet veren Sancar, 28 Eylül’de, saat 10.30 raddelerinde, Surlariçi- Lefkoşa'da, İstanbul Sokak üzerinde, Lefkoşa' da sakin Vural Bozlar’ın tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu ancak henüz tespit edilemeyen demir parçası ile Lefkoşa'da sakin İsmet Yapıcı’nın yüzüne vurup, sağ kaş üzerini yaraladığına vurgu yaptı.

banner134

Polis memuru Sancar, zanlı Vural Bozlar’ın, yine kendisini durdurmaya çalıştığı gerekçesi ile Lefkoşa'da sakin Talat Yapıcı’ya demir parçası ile karnına vurmak sureti ile ciddi şekilde darp edip boynundaki altın rengindeki kolyeyi kasten ve kanunsuz olarak çekerek koparıp 250 TL hasara uğrattığını kaydetti.

Sancar, tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının suç işlemeye eğilimi içinde olduğuna dikkat çekti. Sağer, zanlı Vural Bozlar’ın bir ayı aşmamak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88