Bu dava daha çok konuşulur!

banner37

İş insanı Bulut Akacan’a, evinin yakınlarında bıçaklı saldırı gerçekleştirip, koruması ve şoförünü bıçakla ağır yaraladığı ileri sürülen, Erkan Taşsöken ile onu olay mahallinden kaçıran Erman Demirel tutuklandı

Bu dava daha çok konuşulur!
banner8

Emine UYSAL

Girne’de iş insanı Bulut Akacan’a, evinin yakınlarında bıçaklı saldırı gerçekleştirip, koruması ve şoförünü bıçakla ağır yaraladığı ileri sürülen Erkan Taşsöken ile onu olay mahallinden kaçıran Erman Demirel tutuklandı.

Erkan Taşsöken “Ağır Yaralama” ve “Kanunsuz bıçak tasarrufu” suçlamasıyla, Erman Demirel ise “Suçu örten suç” suçlamasıyla dün sabah Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkeme aşamasını takip eden bazı meraklılar, "bu dava daha çok konuşulacak" yorumunu yaptı.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Doğa Tokay, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru

Serhat Özcü’yü dinletti.

Bulut Akacan’ın karın kısmına bıçak salladı

Mahkemede yeminli şahadet veren Özcü, 24 Şubat’ta saat 16.00 sıralarında Girne’deki İnönü Caddesinde zanlı Erkan Taşsöken’in tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu bıçağı, Bulut Akacan’ın karın kısmına salladığını ancak Akacan’ın geri çekilmesiyle araya giren Özer Ustaoğlu’nun boyun ve sol bacağından ağır yaralandığını, Hulusi Kalkan’ın ise sağ bacağından yaralandığını belirtti.

banner134

Polis memuru Serhat Özcü, Özer Ustaoğlu’nun Yakın Doğu Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde müşahede altında olduğunu belirterek, Hulusi Kalkan’ın ise Girne Akçiçek Devlet Hastanesi’nde tedavi gördüğünü kaydetti.

12 tanıktan ifade alındı

Serhat Özcü,  12 görgü tanığından ifade alındığını açıkladı. 5-6 görgü tanığından daha ifade alınacağına vurgu yaptı.

Olayda kullanılan bıçağın bulunamadığına dikkat çeken Özcü, zanlı Erkan Taşsöken’in üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Taşsöken’i olay mahallinden kaçırdı

Polis memuru Serhat Özcü, zanlı Erman Demirel’in yaşanan olayın akabinde Erkan Taşsöken’i LU 162 plakalı araçla olay mahallinden uzaklaştırdığını belirtti.

Olayda kullanılan bıçağın henüz bulunamadığını ve zanlının konu emareyi yok etmiş olabileceğini söyleyen Özcü, zanlının bıçağı görmediğini beyan ettiğini ayrıca ifade de vermediğini mahkemeye aktardı.

Özcü, Erman Demirel’in de üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Avukat Argun Zeka, üç günlük tutukluluk talebine itiraz etmedi.

Yargıç: Kamuda endişe yaratan ve düzeni bozan suçlar

Yargıç Mesut Mesutoğlu, “Ağır yaralama” ve “Kanunsuz bıçak tasarrufu” suçlarının kamuda endişe yaratan ve kamu düzenin bozan suçlardan olduğuna vurgu yaptı.

Mesutoğlu, zanlıların iddia olunan suçlarla ilk nazarda bağlantılarının olabileceğine bulgu yapıp, her iki zanlının da üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2017, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75