Bu ikinci hırsızlık vukuatı!

banner37

Yeniboğaziçi’nde ambardan 10 bin TL değerinde cam ve porselen eşyası sirkat ettiği tespit edilen Cumhur Sağ, tutuklandı

Bu ikinci hırsızlık vukuatı!
banner90
banner8

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ… 22 Mayıs tarihinde bir başka hırsızlık olayından tutuklanıp teminatla serbest bırakılan Cumhur Sağ, bu kez yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

   Yeniboğaziçi köyünde, kaldığı apartmanın alt katında bulunan mal sahibine ait eşyaların muhafaza edildiği ambar odasının asma kilidini kıran 32 yaşındaki Cumhur Sağ, 10 bin TL değerinde cam ve porselen eşyayı sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

   22 Mayıs tarihinde bir başka hırsızlık olayından tutuklanıp teminatla serbest bırakılan Cumhur Sağ, bu kez yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Ambar Açma, Sirkat, Kasti Hasar ve Mülke Tecavüz” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Sağ, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.    

   Yargıç Dilşah Karayel’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Hasan Boşnak, polis memuru Mahir Türe’yi tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Türe, zanlının, 26.6.20 tarihinde, Yeniboğaziçi köyünde ikamet etmekte olduğu apartmanın alt katında bulunan mal sahibine ait ambarın asma kilidini kasten ve kanunsuz olarak kırdıktan sonra, içeride muhafaza edilen 10 bin TL değerinde cam ve porselen eşyayı sirkat ettiğini söyledi.
  

banner134
Çalınan eşyaların bir kısmı

zanlının aracında bulundu
 

   Polis memuru Mahir Türe, olayın polise 1 Temmuz’da intikal ettirildiğini belirterek, şüpheli olarak görülen zanlının aynı gün Gazimağusa’da kendisine ait aracı ile seyir halinde iken tespit edilerek alıkonulduğunu kaydetti.

   Zanlının aracında yapılan aramada, bagajda, çalınan eşyalardan bir kısmının bulunup emare alındığını ve  tutuklandığına dikkat çeken Türe, bulunan eşyalar dışında başka bir şey almadığı, işsiz ve parasız kaldığı için bu suçu işlediği konusunda zanlının beyanda bulunduğunu söyledi.
 

Kalacak yeri olmayan zanlı aracında yatıyor


   Kendisine okunan yazılı dava tebliğine pandemi süresince işsiz ve parasız kaldığı için bu suçu işlediğini kabul ettiği yönünde cevap verdiğine vurgu yapan Türe, zanlının başka bir sirkat meselesi ile ilgili 22.5.20 tarihinde teminata bağlanıp serbest kaldığını vurguladı.

   KKTC’de herhangi bir bağı olmadığına dikkat çeken polis memuru Türe, davası görüşülünceye değin zanlının cezaevine gönderilmesini talep etti.
   Mahkemede söz alan zanlı Cumhur Sağ, “Bir an önce cezamı çekip ülkeme dönmek istiyorum” dedi.
   Yargıç Dilşah Karayel, zanlının, ileride görüşülecek davasında hazır bulunmasını temin etmek maksadıyla ve bir ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderilmesi yönünde emir verdi
.

(MHA)
  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75