Bu kez hırsızlık ve sahtekârlıktan tutuklandılar

banner37

İki üniversite öğrencisi zanlının eğlence mekanında Masut Ayağ’a ait kredi kartı ile cep telefonunu çaldığı ve telefonlarına internet paketi aldıkları belirlendi

Bu kez hırsızlık ve sahtekârlıktan tutuklandılar
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ülkemizde öğrenim gören ve sık sık başları polisle derde giren zanlılar Mohamed Ali Ahmed Alhadırı ve Iasemin Ozdzhanoğlu, bu kez hırsızlıktan tutuklandı.

   İki zanlının, eğlence mekanında Masut Ayağ’a ait kredi kartı ile cep telefonunu çalıp, telefonlarına internet paketi aldıkları belirlendi. Zanlı Mohamed Ali Ahmed Alhadırı’nin internet satın aldığı marketten ayrıca sigara çaldığı da belirlendi.

   “Sirkat” ve “Sahtekarlıkla kredi temini” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Gündüz’ün huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Dilhan Çavuş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 25.07.2020 tarihinde saat 18.50 raddelerinde Lefkoşa' da, Şht. Ahmet Ruso Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Han Market isimli işletmeye giden zanlı Mohamed Ali Ahmed Alhadırı’nın kullanımında bulunan cep telefonuna İskele' de sakin Masut Ayağ’ın adına olan numarası meçhul Capital Bankası prime nakit kartını şifre kullanmadan 2 GB internet paketini sahtekarlıkla kredi temin etmek için konu marketin sorumlusu Hasan Han'a vererek karşılığında 55 TL parayı kart içerisinden çekip sirkat ettiğine vurgu yaptı.

   Sevinç, zanlı Mohamed Ali Ahmed Alhadırı’nın telefonuna kontör yüklemek istediği gerekçesiyle konu marketin işletmecisi Hasan Han'a yanaşıp, arkasında bulunan sigara standının üst rafından 1 adet Marlboro kırmızı sigara alıp, gizlice giymiş olduğu siyah renk markası meçhul şortun sağ cebine koyup marketin dışına çıkarak sirkat ettiğini belirtti.

   Polis memuru Kazım Sevinç, aynı gün saat 23.45 raddelerinde yürütülen soruşturmada zanlı Mohamed Ali Ahmed Alhadırı’nın sirkat ettiği konu kredi kartı ile ilgili olarak kız arkadaşı olan zanlı Iasemin Ozdzhanoğlu’nun sirkat edildiğini bildiği kredi kartını almak için Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne gelerek görevli polislerden kartı istediğini kaydetti.

   Sevinç, bunun üzerine zanlı Ozdzhanoğlu’nun Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklanarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü hücrelerine yerleştirildiğini mahkemeye aktardı.
   Tahkikatın yeni başladığını, mesele ile ilgili olarak alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu söyleyen Sevinç, iki zanlının da poliste üç gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

banner134
   Zanlıların avukatı Ramadan Sanıvar, tutukluluk talebine itiraz etmedi. Yargıç Mine Gündüz, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75