Bu kez şiddet kadından kadına

banner37

Tuğba Tiken isimli kadın, koruyucu ailenin yanında olan 15 aylık oğlunu, koruyucu anne N.D’yi darp edip kaçırdı. Tiken,  tutuklanıp hücreye yerleştirilirken de “Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi”nde görev yapan bir kadın polis memuruna kafa atıp, burnunu kırdı

banner87
Bu kez şiddet kadından kadına
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Tuğba Tiken isimli bir kadın, biri 15 aylık çocuğunun koruyucu annesini diğeri ise Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan bir kadın polis memuru olmak üzere iki kadını darp etti.

Tuğba Tiken’in, yasal hakkı olmadığı halde koruyucu ailenin yanında olan oğlunu, koruyucu anne N.D.’nin evine zorla girerek, darp ettiği ve çocuğu kaçırdığı belirtildi.

Derdest emri gereği tutuklanan Tiken, aynı gün Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Merkez Karakolu Hücre Kayıt Odası içerisinde hücreye girmemek için saldırgan şekilde direndiği sırada kafasıyla kadın polis memurunu darp edip, burnunu kırdı.

Tuğba Tiken’in kaçırdığı 15 aylık çocuk ise, yeniden Sosyal Hizmetler Dairesi’nin korumasına alındı. Zanlı Tuğba Tiken ise, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Tiken’in saldırgan tavırları dikkat çekti.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Cemaliye Usanmaz, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ayşe Berksan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Berksan, 30 Kasım’da saat 12.30 sıralarında zanlı Tuğba Tiken’in 14 Kasım’da 15 aylık çocuğunu ebeveyn haklarını Sosyal Hizmetler Dairesi’ne devretmesine rağmen yasal hakkı olmaksızın koruyucu aile olan N. D.’nin evine çocuğu almak için izinsiz girerek mülküne tecavüz ettiğini anlattı.

Polis memuru Ayşe Berksan, zanlı Tiken’in ikametgahın içerisinde bulunan çocuğu izinsiz aldığı sırada kendisini uyaran N.D.’nin sağ koluna tırnaklarını batırmak suretiyle ciddi bir şekilde darp ettiğini anlattı.

Berksan, zanlı Tuğba Tiken’in çocuğu alıp olay yerinden ayrıldığını ve aynı gün derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

Berksan, 15 aylık çocuğun ise Sosyal Hizmetler Dairesi’ne teslim edildiğini söyledi.

Hücreye girmemek için direndi, polise kafa attı

Polis memuru Ayşe Berksan, aynı gün saat 19.00’da Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Merkez Karakolu Hücre Kayıt Odası içerisinde tutuklu bulunan zanlı Tuğba Tiken’in hücreye girmemek için saldırgan bir şekilde direndiği sırada kafası ile hücre görevlisi olan kadın polis memurunun burnuna bir kez kafa atıp, burnunu kırarak, vahim zarara uğrattığına vurgu yaptı.

Berksan, “Mesele ile ilgili olarak zanlının konu eve gidip çocuğu kaçırdığı esnada görgü tanıklardan ifade temin edeceğimiz gibi o bölgede kamera kayıtları incelenecektir. Zanlının serbest kalması durumunda alacağımız ifadelere etki edebileceği, Sosyal Hizmetler Dairesi’ne teslim ettiğimiz çocuğunu tekrardan kaçırabileceği gibi koruyucu aileye tekrardan gidip aynı şekilde saldırma girişiminde bulunacağı kuvvetle muhtemeldir. Bundan dolayı zanlının serbest kalması durumunda konu çocuğun güvenliği açısından tehlike arz etmektedir” dedi.

Ayşe Berksan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı: Burnu kırılmış olamaz

Mahkemede söz alan zanlı Tuğba Tiken, “Rapor sunsunlar. Yavaş vurdum. Beş kişi beni darp etti. Ben yurtta büyüdüm, çocuğum da yurtta büyüsün istemiyorum. Çocuğun vekâletini aldılar. Kâğıdı okumadan imzaladım. Polise vurduğumu kabul ediyorum” dedi.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, şahadeti ve zanlının beyanlarını değerlendirerek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Beyoğlu, ayrıca zanlının doktor kontrolünden geçirilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108