“Bu kez suçsuzum, cezaevine göndermeyin!”

banner37

Annesine ait 5 parça beyaz eşyayı sirkat edip, sattığı iddiasıyla tutuklanan sabıkalı Tugay Çetin, suçlamaları reddetti ve göz yaşı dökerek, mahkeme yargıcına yalvardı

“Bu kez suçsuzum, cezaevine göndermeyin!”
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da bir süre önce uyuşturucu madde tasarrufundan tutuklanıp, Gazimağusa Polis Müdürlüğü hücrelerinden firar ettikten saatler sonra, yeğeninin evinde uyuşturucuyla yakalanan Tugay Çetin, bu kez annesinin şikayeti üzerine sirkat suçundan tutuklandı.

Tugay Çetin, gözyaşı dökerek, huzuruna çıkarıldığı, Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’e “Eşyaları, evimizden, anneme sorup aldım. Komşular da vardı. Neden şikayet etti, anlamadım. Sabıkam var, ama bu kez suçsuzum. Yapmadığım suçu nasıl kabul edeyim. Beni teminata bağlayın. Akıllı dur diyen babam teminatı yatırıp, beni tedaviye gönderecek. Cezaevine göndermeyin” diyerek yalvardı.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki beyanları değerlendirdi ve babasının yanında kalacağını beyan eden zanlıya son kez bir fırsat verip, sirkat suçundan benzer 7 sabıkası olan Tugay Çetin’i 2 bin TL nakdi teminata bağladı.

Zanlı Tuğay Çetin, teminat şartlarını yerine getiremeyince, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Tugay Çetin, ya teminat şartını yerine getirene dek, ya da işlediği suçtan yargılanıncaya değin, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süre cezaevinde kalacak.

banner134
Tahkikat bitti

Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mehmet Uyguner’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mehmet Uyguner, zanlının, 18 Ekim 2019’da, saat 13.00’de annesine ait

ikametgah içerisinden aldığı bir adet vantilatör, bir adet elektrikli halı süpürgesi, bir adet ütü ve bir

adet doğrayıcıyı (blender), Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir iş yerine götürerek konu eşyaların

kendisine ait olduğunu beyan ederek 180 TL karşılığında satarak sahtekarlıkla para temin ettiğini söyledi.

Mehmet Uyguner, zanlıyı annesinin şikayeti üzerine tespit edip tutukladıklarını belirterek, zanlının benzer sabıkalarına değindi ve yeniden suç işleme ihtimali yüksek olan zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.

Kıdemli yargıç, huzurundaki zanlıyı yurt dışına çıkmaktan men edip, 2 bin TL nakdi teminata bağladı.

Zanlı teminat şartlarını yerine getiremeyince cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75