'Bu resmen hırsızlıktır'

banner37

Ali Yavaşoğlu isimli vatandaş, işletmesini yaptığı Elite Motors için aldığı Mercedes marka aracı, istenen ekstra gümrük vergisi yüzünden gümrükten çıkaramadığını iddia etti

banner87
'Bu resmen hırsızlıktır'
banner90
banner99

Erol KANLIADA

Elite Motors işletmecisi Ali Yavaşoğlu, satış için yurt dışından aldığı ve ülkeye girerken de 7 bin sterlin gümrük vergisi ödemesi gerektiğini bildiği Mercedes marka aracı, kendisinden istenen 3 bin sterlinlik ekstra vergi nedeniyle gümrükten çıkaramadığını iddia etti.

KIBRIS’a konuşan Ali Yavaşoğlu, söz konusu aracı yurt dışından getirttiğini ve 12 bin 500 sterlin ödediğini, ülkeye girerken de 7 bin sterlin gümrük vergisi ödemesi gerektiğini bildiğini söyledi. Arabanın ülkeye geldiğini ve gümrükten çıkarmaya gittiğinde ise, aracın Afrika menşeli olduğunun söylendiğini ve bu nedenle de 10 bin sterlin gümrük vergisi ödemesini istediklerini öne süren Yavaşoğlu, “Arabanın Avrupa değil de Afrika menşeli olduğu bana daha önce söylenmeliydi. Söylenmediği için şimdi mağdur oldum. Bu resmen hırsızlıktır” dedi.

Ali Yavaşoğlu, “adeta çıldırma noktasına geldik. Arabayı alır almaz ibrete âlem olsun diye parçalara ayırıp hibe edeceğim” diyerek tepkisini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75