banner6

Bu suçu defalarca işledi

banner37

Gazimağusa’dan bindiği taksiye “ödemeyi Yenierenköy’de yapacağım” deyip, Yenierenköy’e vardığında araçtan inip ortadan kaybolan Ünal Mehmetoğlu tutuklandı.

Bu suçu defalarca işledi
banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’dan taksiye binerek ödemeyi Yenierenköy’de yapmak üzere anlaşan ancak Yenierenköy’e vardığında para alıp ödeme yapmak için taksiden indikten sonra bir daha geri dönmeyerek “sahte davranışla kredi temin etme” suçunu işlediği iddia edilen Ünal Mehmetoğlu tutuklandı.

Geçmişte cinsel taciz suçundan bağlandığı teminat gereği haftada 2 gün ispat-ı vücut emrini yerine getirmediği de öne sürülen zanlı, başka suçlar işlemesinin önüne geçilmesi için yargıya dek hükümsüz tutuklu olarak 1 ayı geçmemek şartıyla merkezi cezaevine gönderildi.

Öte yandan, zanlı, teminat için mahkeme huzuruna çıkarılmadan önce salon içerisinde, olayı takip eden muhabirimizin yanına gelerek “Eğer benim hakkımda bir şey yazarsan, benden kork” diyerek tehdit savurdu.

Zanlı, mahkeme çıkışında da yine görevli polis memuru Erdil Şumrut’a yönelik, “dışarı çıkınca senin evini, arabanı yakacağım, çocuklarını öldüreceğim” diyerek tehditler savurmayı sürdürdü.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, Ziyamet Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Murat Ergün’ü tanık olarak dinletti.

Tanık polis Murat Ergün, zanlının, 25 Kasım 2017 tarihinde, Gazimağusa’da faaliyet gösteren Karpaz Taksi durağında çalışan Ozan Koray Özanıl’a ait taksiye müşteri olarak bindiğini söyledi.

Polis memuru, zanlının, söz konusu taksiciyle Salamis’ten Yenierenköy’e gitmek için 200 TL’ye anlaştığını ve bu ücreti Yenierenköy’e vardıklarından kız arkadaşından alacağı parayla ödeyeceğini beyan ettiğini kaydetti.

Zanlının taksiyle Yenirenköy’e vardığında, taksiden, parayı almak için indiğini ancak bir daha geri dönmediğini anlatan tahkikat memuru, 26 Kasım 2017 tarihinde de yine Karpaz Taksi Durağı’ndan Kubilay Akkoyun’a ait taksiye binerek Yenierenköy’e gitmek istediğini, ödemeyi Yenierenköy’de yapmak üzere 220 TL’ye anlaştığını bildirdi.

Murat Ergün, zanlının, içerisinde bulunduğu taksinin trafik kontrolü sırasında tespit edildiğini ve zanlının yine taksi ücreti olan 220 TL’yi ödemediğinin tespit edildiğini dile getirdi.

Zanlının tutuklandığını ifade eden tanık polis, zanlının geçmişte Yenierenköy’de cinsel taciz suçlamasıyla teminata bağlandığını ve bu teminat emri gereği haftada 2 kez yapması gereken ispat-ı vücut emrini 5 aydır yerine getirmediğini açıkladı.

Polis memuru, zanlının suç işleme potansiyelinin oldukça fazla olduğunu söyledi.

Tahkikat memuru, zanlının, davalarında hazır bulunmasını sağlamak ve başka suçlar işlemesini önlemek amacıyla yargılanmaya başlayıncaya değin 3 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderilmesini talep etti.

Savcı Ahmet Özlemler, talep edilen süreyi 1 ay ile sınırlandırdı.

Yargıç Umut İnan, zanlıyı, yargılanmaya başlayıncaya değin 1 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2017, 08:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104