“Bu tür suçlar devletin otoritesini sarsıyor”

banner37

KKTC’ye başkasına ait kimlikle giriş yapan 41 yaşındaki Ekrem Özen, 6 ay hapis cezasına çarptırıldı

“Bu tür suçlar devletin otoritesini sarsıyor”
banner90

Emine UYSAL ÇALUDA

Ercan Havaalanı’nda KKTC’ye başkasına ait kimlikle giriş yapan 41 yaşındaki Ekrem Özen, 6 ay hapis cezası aldı.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin ve avukatı Ömer Güran hazır bulundu.

Dava kararını okuyan Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup, mahkûm ettiklerini açıkladı.

Hüdaverdi, sanığın mahkûm olduğu “Sahtelenmiş resmi evrakı tedavüle sürme” suçunun 10 yıla, “Başkasının kimliğine bürünme” suçunun iki yıla kadar hapis cezası öngören suçlardan olduğuna vurgu yaptı.

Hüdaverdi, oldukça ağır ve vahim olan konu suçların yaygın suçlar olduğuna işaret etti. Hüdaverdi, sanığın başkası adına olan TC nüfus cüzdanını sahteleyerek, KKTC’ye giriş yaptığına dikkat çekti.

   Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, ülkemize yasadışı giriş- çıkış yapılmasının toplumda huzursuzluk yarattığına ve konu suçların devletin otoritesini sarstığına işaret etti.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Hüdaverdi, sanığa oybirliği ile 6 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108