banner6

Büfe hırsızları yakayı ele verdi

banner37

Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Yıldız Büfe isimli iş yerini soyan hırsızlar yakalandı.

Büfe hırsızları yakayı ele verdi
banner151

Ahmet VAMIK

Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Yıldız Büfe isimli iş yerini soyan hırsızlar yakayı ele verdi.

Büfeye ait kapının kilidini kırıp içeriye girerek, 155 TL bozuk para, muhtelif içecek, çikolata ve 27 paket tütün ile 70 paket sigara çaldıkları tespit edilen zanlılar Sedat Demir, Halil Dural ve Mustafa Yapıcı isimli zanlılar tutuklanarak dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Behrat Mavioğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Cennet Okur’u tanık olarak dinletti.

“Emarelerin bir kısmı halen kayıp”

Zanlıların “Sirkat” suçlamasından methaldar olduklarını ifade eden Cennet Okur, emarelerin bir kısmının bulunduğunu ve zanlıların gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini belirtti.

Tahkikatı yeni başlayan meseleyle ilgili incelenmesi gereken kamera görüntüleri, alınması gereken ifadeler ve kayıp emareler olduğuna dikkat çeken Okur, zanlıların serbest kalmaları halinde tahkikata etki edebileceklerini belirterek tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2017, 12:55
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110