'Bularak sirkat' suçundan yargılanacaklar

banner37

Aynura Orunova, çalıştığı markette yerde bulduğu altın kolyeyi eşi Zairjan Novzurov ile birlikte kuyumcuya satınca hem kendinin hem de eşinin başını yaktı

banner87
'Bularak sirkat' suçundan yargılanacaklar
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de bir markette çalışan ve markette yerde bulduğu 600 TL değerindeki altın kolyeyi alarak, eşiyle birlikte satan Aynura Orunova ile eşi Zairjan Novzurov tutuklandı.

“Bularak sirkat” suçlamasıyla tutuklanan karı-koca dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kemal Erdelhun’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Erdelhun, Gönyeli’de bir markette kasiyer olarak çalışan zanlı Aynura Orunova’nın market içinde yerde bulduğu 600 TL değerindeki 14 ayar altın kolyeyi bularak sirkat ettiğini belirtti.

Polis memuru Kemal Erdelhun, zanlının bulduğu kolyeyi eşi Zairjan Novzurov’a verdiğini söyledi.

Erdelhun, yürütülen soruşturma kapsamında kolyenin Taşkınköy’de bir kuyumcuya satıldığını belirlendiğini ve zanlıların kamera kayıtlarından tespit edilerek tutuklandıklarını kaydetti.

Tahkikatın tamamlandığını ve zanlıların Türkmenistan vatandaşı olduğunu belirten Erdelhun, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmeleri, 2’şer bin TL nakdi teminat yatırmaları ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108