banner6

Buldukları kredi kartıyla oyun kredisi aldılar

banner37

Yolda buldukları kredi kartının bilgilerini kullanarak Pubg isimli video oyunu için bin 34 TL’lik kredi almakla suçlanan iki genç tutuklandı:

Buldukları kredi kartıyla  oyun kredisi aldılar
banner150 banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

F.G. isimli kadının Lefkoşa’da yolda düşürdüğü kredi kartını bulan ve kartı yetkililere teslim etmek yerine, bilgilerini kullanarak popüler bir video oyunu olan Pubg için bin 34 TL’lik kredi aldıkları belirlenen A.Y. ve M.K. isimli iki genç, “Bularak sirkat” suçlamasıyla dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine ikişer gün tutukluluk emri alındı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ahmet Demirel, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Gültekin Sancar’ı dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren Sancar, 13 Kasım tarihinde F.G.’nin yere düşürdüğü kredi kartını zanlı A.Y.’nin bularak sirkat ettiğini anlattı.

Polis memuru Gültekin Sancar, zanlı A.Y’nin, WhatsApp isimli haberleşme programından kredi kartının ön ve arka kısmının fotoğrafını çekerek zanlı M.K.’ye gönderdiğini, onun da kart bilgileri ile Pubg isimli oyun için bin 34 TL karşılığında oyun kredisi aldığını kaydetti.

Sancar, zanlı M.K.’nin gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğini ancak soruşturma kapsamında kredi kartının arandığını ve zanlıların cep telefonuna data incelemesi yapılması gerektiğini belirtip, zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı M.K.’nin avukatı Özgü Özyiğit, tutukluluk talebine itiraz etmedi.
Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110