banner6

Bulup, cebe atmak suç!

banner37

Bir müşterinin markette unuttuğu cep telefonunu yetkililere teslim etmek yerine cebine atan Leeory Nyamandi tutuklandı

Bulup, cebe atmak suç!
banner151

Emine UYSAL

Gönyeli’de faaliyet gösteren Kiler Süpermarket’te bir müşteri tarafından unutulan cep telefonunu bularak çaldığı ileri sürülen zanlı Leeroy Nyamandi tutuklandı.

Fasıl 154 Ceza Yasası’nda yer alan “Bularak Sirkat (Hırsızlık)” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürliğü’nde görev yapan Polis Memuru Aygün Karagil’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Karagil, zanlı Leeroy Nyamandi’nin 6 Ağustos tarihinde saat 14.00 sıralarında Lefkoşa’da faaliyet gösteren Kiler Süpermarket’te unutulmuş olan Samsung Galaxy A5 marka cep telefonunu bularak çalmakla methaldar olduğunu söyledi.

Karagil, başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirterek, adada öğrenci statüsünde olan zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlamasını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, zanlının yargılanıncaya değin, yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2017, 08:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110