Bulut Akacan, yine hüsrana uğradı

banner37

Yargıtay Ceza, Bulut Akacan’ın, 2 kişiyi darp etmekten 2 yıl hapse mahkum olduğu kararın bozulması için yaptığı başvuruyu reddetti

Bulut Akacan, yine hüsrana uğradı
banner90
banner99

“ALT MAHKEME HATA YAPMADI”… Bulut Akacan’ın mahkumiyet kararının bozulması için yaptığı başvuruyu reddeden Yargıtay Ceza Mahkemesi, sanığı mahkum eden Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nin mahkumiyet kararını verip, ceza takdir ederken tüm prensipleri doğru uyguladığına hükmetti ve alt mahkemenin kararında hata yapmadığına karar verdi.

Emine UYSAL ÇALUDA

banner134
Girne’de 7 Ocak 2019 tarihinde alacak-verecek meselesi nedeniyle Erhan Başay’ın yemek yediği restoranda çıkan kavgada Erhan Başay ile Zeki Asımoğlu’nun darp edilmesi olayının faili olarak korumalarıyla birlikte yargılanan ve iki yıl hapis cezası alan iş insanı Bulut Akacan’ın, hem mahkumiyet, hem de ceza kararının hatalı olduğuna ilişkin istinaf talebi reddedildi. 


Tanju Öncül’ün başkanlığında, Bertan Özerdağ ile Peri Hakkı’dan oluşan ve ‘Yargıtay Ceza’ olarak oturum yapan Yüksek İdare Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü celsesinde, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Emine Taşkın ile avukatlar Kıvanç Rıza ile Yusuf Tekinay hazır bulundu.


Kararı okuyan Peri Hakkı, Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nin, Bulut Akacan’ı mahkum etmekle hata yapmadığına bulgu yaptı.


Hakkı, Bulut Akacan’ın cezanın fahiş olduğuna ilişkin kararını değerlendirirken, vahim zarar suçunun 7 yıla kadar hapis cezası öngören, Anayasa ile koruma altına alınan Vücut Bütünlüğü Hakkını ihlal ettiğine vurgu yaptı.


Peri Hakkı, sanığın mahkum olduğu suçların kamu düzenine karşı işlenen suçlardan olduğuna işaret edip, bu tür suçları işleyenlere caydırıcı, ibret verici ve kamu yararı ön planda tutularak ceza verilmesi gerektiğine dikkat çekti. 


Ağır Ceza Mahkemesi’nin ceza verirken tüm prensipleri doğru uyguladığını belirten Hakkı, sanığın tüm istinaf taleplerini reddettiklerini açıkladı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75