Bulut, yine cezaevine gitti

banner37

Benzer sabıkaları olan Süleyman Bulut, bu kez 10 gram sentetic cannabionid türü uyuşturucu madde ithal ve tasarruf etmekten iki yıl hapis cezası aldı

banner87
Bulut, yine cezaevine gitti
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da şahsi kullanımı için 10 gram sentetic cannabionid türü uyuşturucu madde ithal ve tasarruf eden ayrıca benzeri sabıkaları olan Süleyman Bulut, iki yıl hapis cezası aldı.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin ve avukat Ali Hidayet hazır bulundu.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup, mahkûm ettiklerini açıkladı.

Hüdaverdi, uyuşturucu suçlarının çok ciddi ve vahim olduğuna vurgu yapıp, bu suçların yaygınlığı açısından ciddi bir boyuta ulaştığını belirtti.

   Alev Ulunay Hüdaverdi, “Bu suçlar yaygınlığı nedeniyle toplumun kanayan yarası haline geldi” dedi. Hüdaverdi, sanığın benzeri suçlardan sabıkasının oluşunu aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, sanığa oybirliği ile iki yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 08:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75