Burnunu kırdı, kulak zarını yırttı!

banner37

Üniversite eğitimi almak için ülkede bulunan Eren Gürkan, ‘kıskançlık’ yüzünden tartıştığı kız arkadaşını defalarca yumruklayıp ağır yaraladı

banner87
Burnunu kırdı, kulak zarını yırttı!
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemizde üniversite eğitimi almak için bulunan Eren Gürkan, ‘kıskançlık’ yüzünden tartıştığı kız arkadaşını defalarca yumruklayıp, burun kemiğinin kırılmasına ve kulak zarının yırtılmasına neden oldu.

“Vahim Zarar, Ciddi Darp”  suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Gürkan, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ali Hidayet, Kadına Karşı Şiddete Mücadele Şubesi’nde görev yapan polis memuru Emre Tosun’u tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Tosun, 26 Mayıs saat 04.30 raddelerinde, Lefkoşa’da sakin Eren Gürkan’ın, kız arkadaşı M.K’nin kalmakta olduğu Atatürk Caddesi Cengiz Topel Sokak No.6 D-l Gönyeli’deki  ikametgahında, kıskançlık yüzünden tartıştıkları esnada, kendisinin elinden telefonunu aldığı gerekçesiyle sinirlenerek, kız arkadaşının başına ve yüzüne yumruk vurmak suretiyle ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

Tosun, zanlının, M.K’nin burun kemiğinin kırılmasına ve kulak zarının yırtılmasına sebep olduğuna dikkat çekti.

Olayın polisin bilgisine 10 Haziran’da geldiğine değinen Tosun, üniversite öğrencisi olan zanlının, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75