banner6

Büsküvütçü’ye 7 bin TL para cezası

banner37

MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü, gece kulübü işletmecisinden ‘şiddet tehdidiyle haraç istemek ve işletmenin güvenlik işini istemekten’ suçlu bulundu

Büsküvütçü’ye 7 bin TL para cezası
banner99

SUÇ İŞLEMEYECEĞİNE DAİR KEFALET SENEDİ İMZALATILDI…  İki ayrı gece kulübü olan Y.T.’den 2014 yılı içerisinde iki kez, şiddet tehdidiyle 100 bin Euro haraç ve işletmenin güvenlik işini istemekten suçlu bulundu ve 7 bin TL para cezasına çarptırıldı. Mahkeme, ayrıca Buray Büsküvütçü’nün, üç yıl süreyle sulh ve sükunu koruyacağına dair 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına emir verdi.

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Genel Başkanı Buray Büsküvütçü, 2014 yılında bir gece kulübü işletmecisini tehdit edip 100 bin Euro haraç ve işletmenin güvenlik işini istemekten suçlu bulundu ve 7 bin TL para cezasına çarptırıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in karara bağladığı davada, Buray Büsküvütçü’nün ayrıca  üç yıl süreyle sulh ve sükunu koruyacağına dair 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına karar verildi.

Buray Büsküvütçü’nün aleyhine, Lefkoşa’da iki ayrı gece kulübünün sahibi olan Y.T.’ye 29 Temmuz 2014 ve 1 Ağustos 2014 tarihlerinde iki kez şiddet tehdidinde bulunduğu iddiasıyla dava açılmıştı.

“Gece kulübünün güvenlik işinin kendisine

verilmesini ve 100 bin Euro istedi, tehdit etti”

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mehmet Emin Doğan, 2014 yılında mahkemede verdiği ifadede, Buray Büsküvütçü’nün 29 Temmuz 2014 tarihinde kendi ofisinde, Lefkoşa’da faaliyet gösteren 2 ayrı gece kulübünün işletmeciliğini yapan Y.T. ile görüştüğünü ve gece kulüplerinin güvenliğini talep ettiğini belirtmişti.

Doğan, Büsküvütçü’nün söz konusu görüşmede, Y.T.’ye “Gece kulüplerinin güvenlik işletmeciliğini bana ver” deyip ayrıca 100 bin Euro da para talep ettiğini ifade etmişti.

Doğan, daha sonra da Büsküvütçü tarafından görevlendirilen 12 kişinin farklı gecelerde, söz konusu gece kulüplerine giderek işletmecisi olan Y.T.’ye Büsküvütçü’nün “selamını götürdüğünü” kaydetmişti.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 09:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dr Bekir Pasaoglu
Dr Bekir Pasaoglu - 3 yıl Önce

Bu adamdir da parti de kurdu?

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104