Büyü kavgası kanlı bitti

banner37

Yarköy’de, kendisine büyü yaptığına inanan dünürünü yol ortasında çapa ile darp edip yaralayan Orhan Dursun tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 2 günlük tutukluluk alındı

Büyü kavgası kanlı bitti
banner99

Ayşe BULUT

   Yarköy’de ilginç bir olay yaşandı. Kendisine büyü yaptığına inanan dünürünü yol ortasında çapa ile darp edip yaralayan Orhan Dursun (63) tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 2 günlük tutukluluk alındı.

   Zanlı dün İskele’de teminat duruşmasına çıkarıldı.

banner134
   Mahkemede yeminli şahadet veren polis tahkikat memuru Remzi Şenkurt, zanlı Orhan Dursun’un 22.09. 2020 tarihinde, dünürü Metin Gök’e (59), kendisine büyü yaptığı gerekçesiyle çapa ile saldırdığını anlattı.

    Olayın saat 10.30 sıralarında, Yarköy’deki Atatürk Caddesi’nde meydana geldiğini ifade eden tahkikat memuru, Orhan Dursun’un, KY 702 plakalı araç içerisinde şoför mahallinde oturmakta olan Metin Gök’ü, tasarrufunda kanunsuz bulundurduğu ahşap saplı çapanın kesici ağzıyla kafasına vurarak yaraladığını, sağ kulak arkasının 3 cm kesildiğini, daha sonra da çapanın arka kısmıyla ağzına birçok kez vurarak ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

   Polis memuru, zanlının ayrıca söz konusu araca da çapa ile vurarak hasar verdiğini belirtti ve bu esnada yüksek sesle dünürüne küfrettiğini kaydetti.

   Zanlının “yaralama, şiddet tehdidi, kasti hasar, ciddi darp, itale-i lisan, tecavüzkâr alet kullanma ve rahatsızlık’’ suçlarından methaldar olduğuna işaret eden polis memuru, 3 günlük tutukluluk istedi.

   İskele Kaza Mahkemesi de zanlı için 2 günlük tutuklama kararı verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75