Büyük vurguna 3 gün daha tutukluluk

banner37

Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nde gönüllü üye olan ve yasa ile kullanımdan kaldırılan bağış ve aidat makbuzlarını dernek ofisinden çalıp, 20 bağışçıdan sahte beyanla 14 bin TL’lik bağış toplamakla suçlanan F.N.Ç.’nin tutukluluk süresi yine uzatıldı

Büyük vurguna 3 gün daha tutukluluk
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nde gönüllü üye olan ve yasa ile kullanımdan kaldırılan bağış ve aidat makbuzlarını dernek ofisinden çalıp, 20 bağışçıdan sahte beyanla 14 bin TL bağış toplamakla suçlanan F.N.Ç.’nin tutukluluk süresi üç gün daha uzatıldı.

“Sirkat”  ve “Sahtekarlıkla para temini” suçlamasıyla tutuklanan F.N.Ç., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Öjen Açıkada’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Açıkada, Ocak 2017 ile Mart 2018 tarihleri arasında, Lefkoşa’da faaliyet gösteren Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nde gönüllü üye olan Gazimağusa’da sakin F.N.Ç.’nin, dernek ofisinde bulunan, yasa ile kullanımdan kaldırılmış bağış ve aidat makbuzlarını sirkat edip, Gazimağusa’da şimdiye kadar tespit edilen 20 bağışçıdan sahte beyanla yaklaşık 14 bin TL bağış toplayıp tasarrufuna geçirmekten methaldar olduğunu yineledi.

Açıkada, zanlının, bir kişinin ilgili derneğe bağış olarak verdiği buzluk tipi klimayı derneğe teslim etmeyip, tasarrufuna geçirdiğini de söyledi.

banner134
Okulun makbuzunu da sahteledi

Polis memuru Öjen Açıkada, zanlının,  Şehit Zeki Salih İlkokulu’na ait 130 TL meblağlı makbuzu, 530 TL olarak sahteleyip, kayıt temin ettikten sonra, okulda tedavüle sürüp, 400 TL parayı sahtekarlıkla temin ettiğini belirtti.

Onlarca emare aranıyor

Açıkada, zanlının, Mağusa’da sakin Tuğçe Tekant’ın derneğe bağışladığı 24 adet buzdolabı, 30 adet tek kişilik ahşaptan mamul yatak ve şilteleri, 24 adet yemek masası, 24 adet çalışma masası, 40 adet perde ve 24 adet televizyon sehpasını teslim etmeyerek, çaldığını belirtti.

Açıkada, tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirtip, zanlının üç gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75