banner6

Buzdolabında 6 gram daha Hintkeneviri bulundu

banner37

Lefkoşa’da tasarruflarında satışa hazır halde 50 gram ağırlığında Hintkeneviri bulunan T.O.A.A. ve A.S. ile onlara uyuşturucuyu verdiği şüphesiyle tutuklanan M.A.Z. 2 gün daha tutuklu kalacak

Buzdolabında 6 gram daha  Hintkeneviri bulundu
banner151 banner143

Ahmet KARAGÖZLÜ

Lefkoşa’da 25 Mart’ta tasarruflarında satışa hazır halde toplamda 50 gram ağırlığında Hintkeneviri bulunan zanlılar T.O.A.A. ve A.S. ile söz konusu uyuşturucuyu verdiği suçlamasıyla tutuklanan M.A.Z.’nin aleyhindeki polis soruşturmasında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Polis, zanlı T.O.A.A.’nın tasarrufunda 2 adet ev anahtarı ele geçirirken bu anahtarlardan birinin zanlı M.A.Z.’nin Gönyeli’de kiracısı olduğu bir daireye ait olduğunu tespit etti.

Polis, söz konusu dairede yaptığı aramada, buzdolabının içerisinde daha önce buldukları şeffaf naylon poşetlere benzeyen bir başka naylonun içerisinde 6 gram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan madde ele geçirdi.

Yeni emareler ışığında dün ek tutukluluk talebiyle bir kez daha Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlıların aleyhlerine ise 2 gün daha tutukluluk emri alındı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında İddia Makamı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, olayla ilgili olguları aktardı.

Sevinç, Lefkoşa’da Atatürk Caddesi üzerinde 25 Mart günü, saat 17.45 raddelerinde zanlı T.O.A.A.’nın şüpheli hareketler sergilemesi üzerine alıkonulduğunu anımsattı.

Sevinç, zanlının üzerinde yapılan aramada 10 ayrı pakette satışa hazır halde yaklaşık 30 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin ele geçirildiğini söyledi.

Zanlı suçüstü yakalandı

Zanlının suçüstü gereği tutuklandığını dile getiren Sevinç, zanlının ikametgâhına girilirken, ikametgahta bulunan zanlı A.S.’nin, polisi ve ‘elleri kelepçeli’ zanlıyı görmesinin ardından T.O.A.A.’ya ait, içerisinde 12 paket halinde yaklaşık 20 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan çantayı dışarı attığı sırada tespit edildiğini belirtti.

Mehmet Sevinç, zanlı T.O.A.A.’nın verdiği gönüllü ifadesinde söz konusu uyuşturucu maddelerin 10 paketini 18 Mart, 12 paketini ise 20 Mart tarihinde M.A.Z. isimli şahıstan aldığını itiraf ettiğini dile getirdi.

Söz konusu şahsın ‘Snapchat’ isimli internet uygulaması üzerinden zanlıyı yönlendirdiğini anlatan Sevinç, uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri Gönyeli’de bir çöp bidonunun altına gizlediğini ve zanlının da bahse konu maddeleri gizlendiği yerden aldığını itiraf ettiğini söyledi.

Her yerden uyuşturucu çıktı

Sevinç, zanlının bu maddeleri satması karşılığında maddeleri aldığı şahıstan belli miktarda para alacağının belirlendiğine dikkat çeken Sevinç, T.O.A.A.’nın bu parayla okul kayıt parasını ödeyeceğinin öğrenildiğini belirtti.

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında zanlı M.A.Z.’nin Girne’deki ikametgahında tespit edilip tutuklandığını kaydeden Sevinç, zanlının evinde mahkeme emriyle arama yapıldığını dile getirdi.

Sevinç, zanlının ikametgahında bulunan yatak odasındaki çekmecede ‘foil’ kağıdına sarılı yaklaşık 400 miligram metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile terlik içerisine gizlenmiş vaziyette Hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan siyah renk öğütücü bulunduğunu söyledi.

Sevinç ayrıca, üzerinde “Raw” yazan tahta içerisinde tütünle karışık Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve tabla içerisinde 4 adet içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan yanık sigara izmariti ile 2 adet içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan ucu yanık sigara sarma kağıdı ve makyaj masası çekmecesinde de 4 bin 500 dolar ve 4 bin 330 TL nakit para bulunduğunu ifade etti.

Zanlının telefonunda T.O.A.A. ile ilgili fotoğraf, ehliyet gibi kişisel bilgilerin tespit edildiğini, ancak zanlının gönüllü ifade vermediğini ve aleyhine yöneltilen suçlamaları reddettiğini dile getirdi.

Sevinç, zanlı M.A.Z.’nin telefonundaki “Snapchat” uygulamasında zanlı T.O.A.A.’yı uyuşturucuyu alması için yönlendirmesine yönelik yaptığı mesajlaşmaları okuduğunu ancak söz konusu uygulamanın mesajları otomatik olarak silmesi nedeniyle emare olarak alınamadığını belirtti.

6 gram daha Hintkeneviri bulundu

Zanlıların tutuklu olduğu 4 günlük sürede soruşturmayı genişlettiklerini aktaran Sevinç, zanlı T.O.A.A.’nın tasarrufunda 2 adet ev anahtarının bulunduğunu ve bunlardan birinin Gönyeli bölgesindeki bir daireye ait olduğunun tespit edildiğini söyledi.

Sevinç, zanlının huzurunda söz konusu evde yapılan aramada, buzdolabının içerisinde daha önce bulunan şeffaf naylon poşetlere benzeyen bir başka naylon içerisinde 6 gram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan madde ele geçirildiğini belirterek söz konusu dairenin zanlı M.A.Z.’nin kirasında olduğunun belirlendiğini kaydetti.

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın henüz tamamlanmadığını, Data İnceleme Şubesi’ne gönderilen telefon inceleme sonuçları ile Parmak İzi İnceleme Şubesi’ne gönderilen parmak izi raporlarının çıkmadığını belirterek alınması gereken ifadeler ile halen aranan emarelerin olduğunu söyledi.

Polis memuru Mehmet Sevinç, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün daha poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer ise zanlıların 2 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104