Çalan da, satın alan da yargılanacak

banner37

Gürdağ Tuğla Fabrikası’nda alım-satım sorumlusu olarak çalışan ve 9 aylık süreçte, şirket adına 141 bin 755 TL değerinde 42 bin 100 litre mazot alıp, litresi 1 TL’ye Ekrem Özbahadır’a satan Celal Saybaş, teminatla serbest bırakıldı

Çalan da, satın alan da yargılanacak
banner99

Emine UYSAL

Haspolat’ta, Gürdağ Tuğla Fabrikası’nda, alım-satım sorumlusu olarak çalışan ve 9 aylık süreçte şirket adına 141 bin 755 TL değerinde 42 bin 100 litre mazot alıp, litresi 1 TL’ye, Ekrem Özbahadır’a satan Celal Saybaş, teminatla serbest bırakıldı.

Celal Saybaş, “Müstahdem tarafından sirkat” suçuyla, Ekrem Özbahadır ise “Hırsızlık mal kabulü” suçuyla tutuklanmıştı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan Polis Memuru Ömer Ülger’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ülger, Haspolat’ta faaliyet gösteren Gürdağ Tuğla Fabrikası’nda alım- satım sorumlusu olarak çalışan Celal Saybaş’ın, Mart ile 23 Kasım 2016 tarihleri arasında, bir benzin istasyonuna giderek, şirketin araçları için kullanılan mazottan, şirket adına 141 bin 755 TL değerinde 42 bin 100 litre mazot alımı yapıp sirkat ettiği gerekçesiyle gözaltına alındığını anlattı.

banner134

Polis Memuru Ömer Ülger, Celal Saybaş’ın, zanlı Ekrem Özbahadır’la anlaşıp, mazotu litresi 1 TL’den sattığını ve Özbahadır’ın da hırsızlık mal kabulü suçuyla gözaltına alındığını kaydetti.

Her iki zanlının da gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini belirten Ülger, zanlıların, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Savcı Ayşe Kaymak Şadi, zanlıların tutuksuz yargılanmasını talep etti. Zanlıların avukatları Adnan Ulunay ile Hüseyin Malyalı itiraz etmedi.

Yargıç Rauf Kürşad, her iki zanlının da yurtdışı çıkışını yasaklayarak, haftada bir polise ispat-ı vücutta bulunmasına, ikişer kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamasına, zanlı Celal Saybaş’ın 3 bin TL nakdi, Ekrem Özbahadır’ın ise 5 bin TL nakdi teminat yatırması karşılığında tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75