Çaldı, kumarda yedi, 1.5 yıl hapislik aldı

banner37

2018’de müstahdemi olduğu bet ofisinin muhasebe kasasından, diğer şubelere transfer etmek için aldığı 22 bin 500 TL’yi başka bir bet ofiste kumar için harcayan Kırgızistan uyruklu Zhooomart Bolotbek Uulu, hapislikle cezalandırıldı

Çaldı, kumarda yedi, 1.5 yıl hapislik aldı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, 2018’de, müstahdemi olduğu Worldstar Betting’in muhasebe kasasından, diğer şubelere transfer etmek için aldığı paraları, başka bir bet ofisinde kumar oynamak için harcayan Kırgızistan uyruklu Zhooomart Bolotbek Uulu hakkındaki kararını açıkladı.

Mahkeme, konu suçu planlı ve sistematik bir şekilde işleyen Zhoomart Bolotbek Uulu’yu 1 yıl 6 ay hapse mahkûm etti.

Başkan Nüvit Gazi Hacı, Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla’dan oluşan heyetin, Kırgızistanlı Zhoomart Bolotbek Uulu hakkında oybirliğiyle aldığı kararı, üye yargıç açıkladı.

Davayı esaslı bir şekilde incelediklerini belirten yargıç, olgulara göre, sanığın, 11 Ağustos 2018 ile 26 Aralık 2018 tarihleri arasında, müstahdemi olduğu bet ofisindeki muhasebe kasasından, şubelere transfer için aldığı 22 bin 500 TL’yi, sistematik ve planlı şekilde sirkat edip, bir başka bet ofiste kumara yatırdığına vurgu yaptı.

banner134
Yargıç Hazal Hacımulla, şikayet üzerine yapılan soruşturma sonucu tutuklanan 29 yaşındaki sanığın, 12 Şubat 2019’dan beri Lefkoşa Merkezi Cezaevi’nde tutuklu bulunduğunu dile getirdikten sonra, yasanın “müstahdem tarafından sirkat” suçu için 7 yıl hapis cezası öngördüğüne dikkat çekti.

Hacımulla, konu suçların yaygınlığına ve ciddiyetine değinerek, bu tür suç işleyenlere ve işlemeye tevessül edecek kişilere karşı, caydırıcı ve ibret verici ceza verilmesi gerektiğine değinerek, sanığın 7 bin 500 TL’lik ilk sirkatinden sonra, ayni yöntemle pişmanlık duymadan 3 kez, toplam 15 bin TL daha sirkat ettiğini dile getirdi.

Yargıç, hakkındaki şikayet devam eden sanığın, konu suçtan ötürü tutuklanıp teminatla serbest kaldıktan sonra, pişmanlık duymadan benzer suç işlemeye teşebbüs ettiğine de vurgu yaptı ve sirkat ettiği parayı şirket hesabına yatıran sabıkasız sanık aleyhindeki şikayetin devam ettiğini anlattı.

Hazal Hacımulla, konu suçların güven duygusunu sarstığına da işaret ederek, toplum bireylerinin, konu suçlardan ötürü duyduğu rahatsızlığı dile getirdi ve sanığa verilebilecek en uygun cezanın hapislik olduğuna kanaat getirdiklerini söyledi.

Yargıç, meselenin tüm hususlarını değerlendirdiklerini belirterek, oybirliğiyle aldıkları kararla, sanığı, 1 yıl 6 ay hapse mahkûm ettiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75