Çaldığı altınları, kuyumcuya sattı

banner37

Vadili’de Topel Menteş’in evinden para ve altın çaldığı suçlamasıyla tutuklanan Cemal Kanioğlu’nun köydeki bir başka evden de yüklü miktarda altın çaldığı ortaya çıktı, tutukluluğu 7 gün daha uzatıldı

banner87
Çaldığı altınları, kuyumcuya sattı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’ya bağlı Vadili köyünde, Türkiye’ye tatile giden Topel Menteş’in evini açıp içerisinden para ve altın sirkat eden 25 yaşındaki Cemal Kanioğlu’nun, yine Vadili’de Kenan Kenanoğlu’nun da evine girerek yüklü miktarda altın ziynet eşyası çaldığı belirlendi. Polis, zanlının başka evlere de girmiş olabileceği şüphesiyle tutukluluk süresini 7 gün daha uzattı.

Bir önceki celse çıkarıldığı mahkemeye “Pişmanım, affedin” diye yalvaran genç zanlının, çaldığı altınları Lefkoşa’dan bir kuyumcuya fatura karşılığında 25 bin TL’ye sattığı tespit edildi.

“Başka evler de olabilir”

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan Halil Ersan’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Halil Ersan, zanlının, 19 Ekim 2019’da saat 22.00’de, Vadili’de Topel Menteş’e ait evin batıya bakan kilitli alüminyum kapısını açarak, ev içerisindeki elbise dolabından 2 bin 500 TL, komodin çekmecesinden bin TL, şifonyerden 14 ayar altın künyeye ve 260 TL’yi sirkat ettiğini anımsattı.

Halil Ersan, zanlının ayrıca üst kattaki kilitli elbise dolabının menteşelerini kırıp hasara uğrattıktan sonra girdiği yerden çıkış yaptığını belirtti ve mahkemeden temin ettiği 3 günlük tutukluluk süresince yaptıklarını izah etti.

Tanık polis, zanlının, 14 Ekim 2019’da, saat 20.30’da, ayni köyde, Kenan Kenanoğlu’na ait evin doğuya bakan kapalı ancak kilitsiz kapısından içeriye girerek sirkat suçunu işlediğini anlattı.

Zanlının konu evden, bin TL nakit para, 5 adet altın kolye, 3 erkek yüzüğü sirkat ettiğini belirten tanık polis, zanlının, yüklü miktardaki altını, 25 bin TL’ye fatura karşılığı Lefkoşa’da Moonstar isimli bir kuyumcuya sattığını tespit ettiğini kaydetti.

Ersan, halen kayıp olan emarelerin var olduğuna dikkat çekti ve mahkemeden genişleyen tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süre talep etti.

Mahkeme, polisin tahkikatını salimen neticelendirilebilmesi için zanlının tutukluluğunu 7 gün daha uzattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108